Nebezpečné mestá planéty

0
Pridal 20. March 2016 admin , Články

Predstavujem Vám 6 miest našej planéty, ktoré vyvolávajú strach už len pri vyslovení ich názvu. Sú to mestá, ktoré majú také nebezpečné podmienky pre život, že by tam nikto nechcel žiť. Dá sa povedať, že je to akési “peklo na Zemi”.

Ciudad Juaréz

ciudad

Mesto, ktoré sa nachádza na severe provincie Chihuahua v Mexiku. Leží na hranici so Spojenými štátmi americkými. Bolo založené Španielmi roku 1659 ako El Paso del Norte a priamo susedí s americkým mestom El Paso v Texase. Má najvyššiu mieru vrážd na počet obyvateľov. Vraždy a zabíjanie väčšinou súvisia so súperiacimi drogovými gangmi. Len za posledné tri roky si boj o drogy vyžiadal vyše 15 000 mŕtvych.

Dzeržinsk

dzersink

Tu sa muži dožívajú priemerne 42 rokov a ženy 47. Mesto bolo v čase studenej vojny centrom výroby sovietskych chemických zbraní obsahujúcich sarín a yperit. Použité chemikálie boli zle uskladnené a dostali sa aj do pitnej vody. Mesto s vysokou koncentráciou chemického priemyslu, v ktorom je pôda, vzduch a voda natoľko znečistené, že jeho obyvatelia sú vystavení vysokému riziku ochorenia na rakovinu, rôznym pľúcnym infekciám alebo možnosti, že privedú na svet duševne či telesne postihnuté deti.

Прип’ять– Prypiať

pripjat

Inak nazvané aj mesto duchov – mesto v ktorom sa zastavil čas. Nachádza sa totižto na severe Ukrajiny, len pár kilometrov od jadrovej elektrárne Černobyľ. Krátko pred pol druhou ráno dňa 26. apríla 1986 explodoval štvrtý blok jadrovej elektrárne v Černobyle. Výbuch a následný požiar zničil reaktor a spôsobil rozsiahly únik rádioaktívnych látok do širokého okolia. Počas výbuchu a požiaru uniklo z reaktoru stokrát viac radiácie, ako sa uvoľnilo pri výbuchu jadrových bômb v Hirošime a Nagasaki. Rádioaktívny mrak postupne kontaminoval celú Európu. Mesto sa postupne rozpadne, pretože radiácia tu bude pretrvávať ešte niekoľko storočí. Možno až niekedy po roku 3000 sa dostane na takú normu, že bude možné postaviť nové mesto.

Mogadišo

mogadiso

Je hlavné mesto Somálska. Je otvoreným bojiskom vládnych jednotiek a islamských povstalcov, niektoré štvrte sú úplne vyľudnené. Víťazí tu kalašnikov, lesť a peniaze. Všetko ostatné si môžete strčiť za klobúk. Navyše ju drancujú piráti, morskí aj suchozemskí. Nepracujú tam ani žiadni pracovníci medzinárodných organizácií, pretože existuje veľké riziko vrážd a únosov motivovaných získaním výkupného.

Budžumbura

bujumbural

Bozumbura je hlavné mesto Burundi, malý štát v strednej Afrike, ktorý hraničí s Rwandou, Kongom (býv. Zairom) a Tanzániou. Je najchudobnejším štátom sveta. Má za sebou históriou genocíd, masových vraždení a atentátov na najvplyvnejších politikov. Situácia je podobná ako v Mogadiše, streľba priamo na ulici. Ak však máte zvláštnu úchylku v podplácaní za holé prežitie, mohla by byť práve táto krajina vašim vysneným rajom.

Port Moresby

port-moresby

Je hlavné mesto štátu Papua Nová Guinea a jedným z najhorších miest pre život. V miestnej nemocnici mesačne odhalia priemerne 115 nových prípadov nakazenia vírusom HIV. Populácia nekontrolovane rastie a s ňou aj miera vrážd, či znásilnení. Celé mesto je pod kontrolou pouličných gangov a nezamestnanosť sa pohybuje v hrozivých číslách od 60 do 90 percent.
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať