5 najväčších smoliarov, akí kedy žili

0
Pridal 6. February 2014 admin , Články

1.Počas ich dovoleniek boli súčasťou 3 teroristických útokov

Kto? – Jason and Jenny Cairns-Lawrence

lawrence

Pár Jason a Jenny Cairns-Lawrenc z Anglicka sa nachádzali dňa 11.9.2001 v New Yorku – presne počas teroristického útoku. Po skúsenostiach s takouto hroznou udalosťou si manželia ani len nepomysleli, že o 4 roky zažijú čosi podobné. Počas týždňa, keď sa Jason s Jenny rozhodli popozerať pamiatky Londýna, zažilo Anglicko najhorší teroristický útok v histórií. A práve tu, v hlavnom meste. Série bombových útok boli zamerané na podzemné a nadzemné dopravné systémy, pričom celkovo zahynulo 52 ľudí. Manželia ušli len o vlások.

Už v tej dobe boli práve títo manželia považovaní za najväčších smoliarov sveta. O 3 roky si tento “titul” však už určite zaslúžili, keď sa opäť ocitli v zlý čas na nesprávnom mieste.

INDIA-UNREST-ATTACKS

V roku 2008 sa pár zobral na dovolenku do exotického, indického mesta – Bombaj. Nemohli uveriť, keď opäť “čelili” ďalšiemu teroristickému útoku. Tentoraz boli útoky oveľa viac koordinovanejšie, pričom zabili 173 ľudí a zranili minimálne ďalších 300.

Jason a Jenny neboli nijako vážne zranení pri žiadnom z týchto 3 bombových útokov. Preto by sa dalo aj povedať, že sa radia medzi tých najšťastnejších na svete. V každom prípade, ak si bude v budúcnosti tento pár plánovať nejakú dovolenku, mali by nám to oznámiť.

2. Muž, ktorý bol 7 krát zasiahnutý bleskom

Kto? – Roy Sullivan

Niekedy sa hovorí – blesk nikdy nezasiahne to isté miesto 2 krát. U človeka menom Roy Sullivan toto pravidlo však asi neplatilo.

Roy bol strážnikom v Shenandoskom národnom parku vo Virginí, no jeho Guinessov rekord nemá nič spoločné s jeho zamestnaním. Predstavujem vám muža, ktorý prežil 7 zasiahnutí bleskom. Pod článkom si môžete pozrieť krátke video, ktoré znázorňuje v približnej podobe časový prierez jeho nešťastí.

Šanca, že vás v živote trafí blesk je asi 3000 k jednej. A viete aká je šanca, že by sa vám takéto niečo mohlo v živote prihodiť hneď 7 krát, ako tomuto mužovi? Asi 22 000 000 000 000 000 000 000 000 ku 1.

3. Muž, ktorý ako jediný na svete bol na obidvoch miestach zasiahnutých atómovou bombou

Kto? – Tsutomu Yamaguchi

tsutomu_yamaguchi

Tsutomu Yamaguchi bol v Hirošime na služobnej ceste dňa 6. augusta 1945, keď americké lietadlo zhodilo prvú atómovú bombu. Muž utrpel menšie zranenia, a preto tam strávil ešte pár dní, aby sa trochu zotavil. Potom sa rozhodol ísť naspäť domov do Nagasaki. 9. augusta sa i napriek zraneniam rozhodol ísť do svojej. Nagasaki bolo druhé mesto, ktoré zasiahla atómová bomba.

Yamaguchi prežil obidva bombové útoky. Japonská vláda až v Marci roku 2009 oficiálne potvrdila, že je to muž, ktorý, skutočne ako jediný, bol prítomný pri obidvoch atómových útokoch.

4. Bol zabitý guľkou v strome, ktorá sa tam zaryla pred 20 rokmi, keď naňho vystrelili

Kto? – Henry Ziegland

strom

V roku 1883 sa Henry Ziegland rozišiel so svojou priateľkou. Žena bola z toho tak deprimovaná, že sa rozhodla vziať si život. Jej brat chcel však urobiť hrdinský čin a pomstiť svoju sestru. Brat Henryho netrafil a guľka sa zaryla do stromu za ním.

Ziegland si musel myslieť, že šťastena je naklonená na jeho strane. Bohužiaľ, šťastie nestálo pri ňom za 20 rokov, keď sa rozhodol „strom s guľkou“ odstrániť.

Neschopný odstrániť strom ručne, sa Henry rozhodol použiť dynamit. Počas explózie, guľka zarytá v strome vyletela a zasiahla Henryho do hlavy. Muž bol na mieste mŕtvy.

5. Jediná osoba, ktorá kedy bola zasiahnutá meteoritom

Kto? – Ann Hodges

anna

30. novembra roku 1954 Anna Hodgeová, ako každé populudnie, driemala vo svojej obývačke, keď jej zrazu cez strechu preletel meteorit, zničil staré rádio a dopadol na jej bok tela.

Anna Hodgeová je jediná zaznamenaná osoba, ktorú zranil meteorit. Záujem médií bol okamžite obrovský. Ponuky pre historický „kus skaly“ prichádzali zo všetkých krajín, pričom niektorí ľudia boli schopní obetovať až 5000 $. Anna slávu neniesla moc príjemne.

Zasiahnutá žena sa rozhodla darovať meteorit veľkosti grepu do Alabamského národného múzea i proti vôli svojho manžela.
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať