9 najhlúpejších kriminálnikov

0
Pridal 26. January 2014 admin , Články

1. Lupič sa pokúsil vykradnúť banku, ktorá už bola, bohužiaľ, zatvorená

kriminalnici

Bankový lupič bol zatknutý v meste Liberty (Pennsylvánia, USA) políciou po tom, ako sa snažil vykradnúť banku, ktorá už mala zatvorené. Christopher Allen Koch, 28 rokov, prišiel k banke “Citizens & Northern Bank” okolo 11:40 a 20 minút sedel vo svojom aute na parkovisku. Koch však asi nečítal otváracie hodiny a banka sa zavrela presne na obed – o 12:00. Lupič sa pokúsil vkradnúť do banky o 12:01, presne minútu po zatvorení. Mal na sebe lyžiarsku masku, rukavice a zbraň. Zamestnanci vo vnútri budovy zazreli zlodeja a okamžite zavolali štátne policajné zložky. Koch bol obvinený z trestného pokusu krádeže a držania predmetov trestnej činnosti.

2. Zlodej, ktorý sa pokúsil vylúpiť dom plný karatistov

kriminalnici2

Manizales, Kolumbia, možno neznie ako stredisko karate, ale majster v tomto obore Christian Garces žije práve tu – rovnako s jeho následníkmi a študentami. Takže keď sa rozhodol zlodej v roku 2008 vlámať do tohto domu, neodniesol si nič viac ako kopancov a modrín. Zlodej ani nestihol nič povedať a karatisti ho už mlátili. Neskôr sa zlodej pokúsil utiecť, no muži ho už nepustili. O pár minút prišla polícia.

3. Zlodej, ktorý sa pokúsil oblafnúť políciu tým, že hral mŕtveho v rakve

kriminalnici3

V roku 2008 sa zlodej vlámal do pohrebného ústavu v Burjassote (mestečko blízko Valencie). O pár minút prišli nečakane do budovy i policajti. Zlodej musel rýchlo konať. Tváril sa, že leží v rakve a je mŕtvy. Jeho plán by mu možno i vyšiel, no spravil 2 chyby – bolo vidieť ako dýcha. A druhá? Bol trošku nezvyčajne oblečený na mŕtveho.

Susedia upovedomili políciu po tom, ako počuli buchnutie dverí pohrebného ústavu. Pri príchode policajtov ležal muž v rakve za sklom. Meno zlodeja nebolo nikdy zverejnené. Vie sa však, že to nebol jeho prvý prečin.

4. Zlodej zavolal do obchodu, aby zistil, či sú v kase peniaze

kriminalnici4

V roku 2008 polícia zatkla 40-ročného muža menom Daniel Glen za pokus o vykradnutie obchodu vo Windsore (Ontario, USA) po tom, ako zavolal predavačovi s otázkou, či sú v kase peniaze. Predavač okamžite zavolal políciu, ktorí zlodeja chytili pár metrov od predajne pri telefónnej búdke. Glen nespravil takéto niečo po prvýkrát. Už v minulých rokoch zavolal 2 krát do obchodu za účelom zistenia, či sú v kase peniaze.

5. Zlodej, ktorý napísal svoje vlastné meno na mieste činu

kriminalnici5

18-ročný zlodej, ktorý “zdemoloval” detský kemp bol chytený po tom, ako napísal svoje meno na stenu na mieste činu. Peter Addison zo Stockportu  a jeho priateľ Mark Ridgeway (Cheshire) porozbíjali celý riad a zničili hasiace prístroje. Boli obvinení z vandalizmu.

Skutočne existujú hlúpi zločinci, ale napísať svoje meno na stenu? A aby toho nebolo málo, Addison napísal na stenu rovnako i názov svojho gangu – “Adlington Massive”.

6. Zlodej, ktorého chytila 95-ročná žena

kriminalnici6

Ozbrojená iba skrutkovačom, 95-ročná žena na invalidnom vozíku chytila vo svojom dome zlodeja tak, že ho opakovane bodala do ruky.

Bolo 3 hodiny v noci, keď 95-ročná žena z Bartlesvillu začula, ako niekto rozbil sklo na jej predných dverách. Okamžite išla na dané miesto a zbadala, ako sa mužova ruka snaží nahmatať kľučku. Žena ho bez váhanie bodla so skrutkovačom, ktorý našla vedľa seba. A znovu, a znovu. Keď polícia dorazila, uvideli kriminálnika omdletého na verande s desiatkami bodných rán na ruke. 46-ročný zlodej je momentálne vo väzení za vlámanie prvého stupňa.

7. Do muža sa zabodli nože, ktoré ukradol minútu predtým v obchode

kriminalnici7

Muž bežiaci z Michinganského obchodu s ukradnutými poľovníckymi nožmi ukrytých v nohaviciach, zakopol, spadol a bodol seba do žalúdka. Muž ukradol nože v hodnote 300$ a pokúsil sa opustiť obchod. Zamestnanci vedeli, že niečo nie je v poriadku, a tak ho nasledovali. Muž začal utekať a spadol. Ukradnuté nože sa mu zapichli do brucha.

Zlodej bol okamžite odvezený do nemocnice a neskôr na políciu, kde momentálne čelí z obvinenia krádeže.

8. Muž ukradol peniaze, opil sa a chytili ho

kriminalnici9

Zlodej si kúpil drahú fľašu šampanského, aby oslávil svoj veľký lup peňazí a šperkov. Polícia ho chytila po tom, ako sa rozhodol zaparkovať auto na parkovisku a trochu si pospať. Políciu zavolal jeden okoloidúci, ktorý si všimol muža spiaceho pri kolese auta.

Muži zákona ho zobudili a vypýtali si od neho občiansky preukaz. Zistili, že muž je hľadaný kriminálnik obvinený z viacerých krádeži. “Mali sme naozaj šťastie, že sme zlodeja chytili. Toto sa nám ešte nikdy nestalo,” vyjadrili sa k situácií policajti. “Dokonca mal kradnutý tovar z jeho poslednej lúpeže priamo pri sebe,” dodala polícia.

9. Zlodej sa vlámal do domu ženy, ktorá sa pripravovala na olympijské hry v šerme

kriminalnici10

Zlodej v Maďarsku preliezol plot a zamieril k domu s jasným cieľom – vykradnúť ho! To však ešte nevedel, kto v dome býva. Virgine Ujlaky, 23 rokov, sa práve pripravoval na olympiádu v šerme, keď uvidela, ako zlodej lezie cez jedno okno do jej domu.

Všetko sa odohralo v priebehu niekoľkých sekúnd. Olympionička bez váhania pribehla k mužovi a pár “ostrými” údermi ho prinútila postaviť sa k stene. Polícia prišla o 20 minút a 43-ročný muž musel byť dokonca ošetrený zdravotníkmi po tom, ako zažil malý šok. Uljaky sa neskôr k situácií vyjadrila následovne: “Vôbec som nebola vystrašená, keď som ho zbadala. Bola to “dobrá príprava” na olympiádu, ktorá má čaká nabudúci týždeň.
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať