8 Najlepších povolaní na svete

0
Pridal 6. January 2014 admin , Články

Čo by ste povedali na to, že budete zarábať spaním? Alebo sa budete starať váš vlastný ostrov? Títo ľudia si skutočne tak žijú a ich práca je to najlepšie, čo ich stretlo v živote stretlo.

1. Správca ostrova

ostrov

Ben Southall, 34 rokov (Petersfield), porazil skoro 35 tisíc uchádzačov z celého sveta, aby si splnil svoj životný sen – plávať, objavovať nové krajiny a odpočívať na Hamiltonskom ostrove v Austrálií. Jediné, čo musí raz za čas spraviť, je napísať do svojho denníka, čo si o krajine myslí a zhodnotiť ju. Za takúto skvelú prácu zarobí Ben za svoj 6 mesačný kontrakt 111 000 $ (91 500€). Na ostrove má automaticky vlastnú, obrovskú vilu s bazénom.

Ešte pred získaním povolania, musel pán Southall prejsť niekoľkými testami. Musel vedieť plávať, ponárať sa vo vode, mať písacie schopnosti a vedieť urobiť interview, čo jeho práca bezpodmienečne vyžaduje.

2. Testovač postelí

postel

Študentka z Birminghamu si konečne našla prácu svojich snov. Spanie v práci je pre každého niečo nepredstaviteľné, no tu dostanete dokonca ešte za to i zaplatené!

Roisin Madigan, 34 rokov, zarába 1000 libier za to, že sa raz za mesiac vyspí v nejakej posteli. Študentka pomáha robiť prieskumy pre spoločnosť Simon Horn s.r.o. Spoločnosť sa zaoberá luxusnými posteľami pre rôzne prestížne hotely. Roisin spí v posteli od 10 hodiny večer do 6 ráno a následne napíše do zápisníka jej “skúsenosť” s danou posteľou.

3. Testovač tobogánov

tobogan

Každý by chcel pracovať niekde v kancelárií, s vlastným stolom, počítačom a sekretárkou, no nie Tommy Linch. Jeho prácu mu musia skutočne závidieť i ty najvyšší riaditelia veľkých podnikov. Pracuje totiž ako testovač tobogánov.

Pán Lynch, 29 rokov, každý rok precestuje vyše 27 000 kilometrov, len aby otestoval rôznym vodným rezortom ich tobogány. Napríklad v roku 2008 bol Tommy “pracovne” na Malorke, v Egypte, Turecku, Cypre, Dominikánskej republike a Mexiku. Tento rok sa chystá do Grécka, Turecka, na Floridu, Jamajku a Ibizu. A čo vlastne Tommy robí? Kontroluje kvalitu vody, výšku, rýchlosť a bezpečnosť tobogánov.

4. Testovač vína na vlastnej vinici

vino

Predstavte si, že každý deň, keď sa budete vracať späť domov, prejdete cez 450 viníc pozdĺž severného pobrežia Kalifornie. K tomu zadarmo postavený dom v tejto oblasti, vyrábať perfektné vína a zároveň ich ochutnávať. Navyše sa so svojimi zážitkami môžete každý večer podeliť s kamarátmi na internete. Aby toho nebolo málo, ešte k tomu dostávate 10 000 $ mesačne.

Najlepšie na tom je, že takéto povolanie skutočne existuje. Získal ho tento človek na videu, ktorý sa zúčastnil súťaže Murphy-Goode-Winner. Stačilo nahrať svoje vlastné video, ako ochutnávate a hodnotíte víno. Potom ho už len dať na internet a čakať. S trochou šťastia by ste mohli uspieť ako tento muž.

5. Testovač v továrni na sladkosti

sladkosti2

Ďalší zo svetovo najlepších zamestnaní sa ušlo 12-ročnému školákovi Harrymu Willsherovi – pracuje ako ochutnávač v továrni na sladkosti. Harryho úlohou je testovať tie najtajnejšie recepty spoločnosti. Prácu získal po tom, ako sa zúčastnil súťaže menom Swizzell´s Matlow. Harrymu sa zamestnanie nesmierne páči a nechcel by to za nič iné vymeniť. Jeho prvý deň v “práci” si pripadal ako v známom filme “Charlie a továreň na čokoládu”. Ich najmladší zamestnanec firmy má od nedávna už i vlastný pracovný odev a vizitku. Možno to nie je najlepšie povolanie, ale určite najsladšie.

6. Testovač počítačovej hry World of Warcraft

wow1

Hrávate World of Warcraft? Ak áno, ste v tom dobrý? Dokážete získať 200 zlatých za hodinu a dosiahnuť úroveň 80 za menej ako 2 týždne? Ak áno, môžete požiadať o prácu, o ktorej sníva asi 12 miliónov hráčov a robiť testovača nových počítačových hier.

7. Šéf zábavy v múzeu

muzeum

Šesťročný chlapec, ktorý chcel byť riaditeľom Národného múzea železníc v Yorku, dostal výbornú prácu – je šéfom zábavy. Sam Pointon poslal rukou napísaný list s názvom “Žiadosť o šéfovanie” so žiadosťou o rozhovor v centre, v Yorku. V liste sú uvedené jeho poverovacie listiny pre úlohu, vrátane jeho odborných znalostí o vlakových súpravách. “Mám len šesť, ale myslím si, že môžem robiť túto prácu,” napísal Sam.

8. Bicyklový fotograf, ktorý robí fotky pre Google Maps

google1

Mladý muž jazdí po Francúzsku na trojkolke, na ktorej má prichytených 9 kamier, GPS, počítač a generátor. Jeho práca spočíva v tom, že sa bicykluje popri historických pamiatkach, kam sa autom nemáte šancu dostať. S týmito zariadeniami robí trojdimenzionálne obrázky, ktoré putujú na Google Street View Maps.
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať