10 ľudí s neuveriteľnými schopnosťami

0
Pridal 24. December 2013 admin , Články

V televízii vidíme veľké množstvo filmov, v ktorých vystupujú superhrdinovia ako Spiderman alebo Hulk. Preto sa nám zdá, že ich nadprirodzené schopnosti sú len výmyslami. Opak je však pravdou. Na svete žije niekoľko ľudí, ktorí majú úžasné schopnosti a aj ich využívajú vo svoj prospech. Poďme sa pozrieť na 10 najznámejších z nich.

1. Neuveriteľný mozog (Daniel Tammet)

Daniel_Tammet

Daniel Paul Tammet je britský mimoriadne nadaný autista, ktorý je obdarený talentom na matematické výpočty, sériovú pamäť a učenie sa cudzích jazykov. Narodil sa s vrodenou detskou epilepsiou. Vnímanie čísiel ako farieb alebo pocitov je dobre zdokumentované ako forma synestézie (synesthesia), ale špecifickosť a detailnosť Tammetovej predstavivosti je unikátna. V jeho mysli má každé číslo do 10 000 unikátny tvar a pocit, takže Daniel potom vidí výsledok príkladu ako obrázok krajinky. Takto môže cítiť všetky čísla bez ohľadu na to, či sú jednoduché alebo zložené. Podľa jeho názoru je napríklad číslo 289 obzvlášť škaredé, 333 je obzvlášť atraktívne a číslo Pí je nádherné. Tammet tieto svoje vízie neopisuje iba slovne, ale tvorí aj maľby ako napríklad jeho maľba Pí. Tammet je taktiež držiteľom európskeho rekordu za zapamätanie a zopakovanie si 22 514 číslic čísla Pí. Ich vymenovanie trvalo vyše 5 hodín. Prirodzený talent na učenie sa jazykov je evidentný: angličtina, francúzština, nemčina, fínčina, španielčina, litovčina, rumunčina, estónčina, islandština, welština a Esperanto. Podľa jeho slov sa mu veľmi páči estónčina, pretože je bohatá na samohlásky. Tammet vytvoril aj vlastný nový jazyk – Mänti. Učenie cudzích jazykov mu trvá veľmi krátko. Dôkazom toho je aj pokus pre Channel 5, kde sa Tammet naučil po islandsky za jeden týždeň. Keď potom o 7 dní vystúpil v televíznom prenose, bol schopný sa plynule dorozumieť s moderátorom a odpovedať na jeho otázky. Učiteľ islandštiny sa k tomu vyjadril slovami “not human” (nie človek).

tu je malá ukážka toho, ako vyzerá počítanie s tak geniálnym mozgom.

2. Chlapec, ktorý používa sonar (Ben Underwood)

ben_underwoodBen Underwood je slepý. Jeho oči mu odstránili kvôli rakovine, keď mal 3 roky. V súčasnosti hrá basketbal, jazdí na bicykli a žije v podstate normálny život. Naučil sa používať echolokáciu, vďaka ktorej sa pohybuje v prostredí. Bez sprievodného psa, bez pomoci rúk. Používa zvuk. Ben použije krátky zvukový impulz, ktorý po odraze od prekážky zachytia jeho citlivé uši a dokáže si tak vybaviť priestor okolo seba. Je jedinou osobou na svete, ktorá nič nevidí a používa takýto spôsob na získanie orientácie. Zo zvierat echolokáciu používajú napr. netopiere a delfíny.

3. Gumený chlapec (Daniel Browning Smith)

danie-brown

The-Rubberboy-Daniel-Browning-Smith

Päťnásobný držiteľ Guinessovho rekordu “The Rubberboy” je najohybnejší človek na Zemi a takisto je aj známy hadí muž. Vystupoval v obrovskom množstve relácií a filmov, taktiež aj v realityšou Amerika má talent. Keď si vykĺbi ramená, je schopný preliezť cez tenisovú raketu (samozrejme, bez výpletu). V priloženom videu to síce nebude raketa, ale aj záchodová doska je výzvou.

4. Majster “Zjedz všetko” (Michel Lotito)

Michel Lotito

Michel Lotito (narodený v r. 1950) je francúzsky zabávač, známy pojedaním nestráviteľných vecí. Lotitove vystúpenia sú založené na pojedaní kovov, skla a gumy. To znamená napríklad zjesť bicykel, televízor, lietadlo Cessna 150 a pod. Všetko je to rozmontované, nakrájané a potom zjedené. 2 roky trvalo, kým sa mu podarilo skonzumovať lietadlo Cessna. S jedením neobvyklých materiálov začal v detstve a na verejnosti s ním vystupuje od r. 1966. Zaujímavé ale je, že Lotito netrpí takmer žiadnymi tráviacimi problémami napriek tomu, že pojedá veci, ktoré sú až na hranici jedovatosti. Pri vystúpení skonzumuje okolo jedného kilogramu materiálu, zaleje to minerálnym olejom a ešte popritom pije značné množstvá vody. Podľa všetkého má črevá a žalúdok s hrubými stenami, možno až dvojnásobne viac ako bežní ľudia. Jeho tráviace šťavy majú tiež veľkú silu a dovoľujú mu tak vychutnávať si porcie kovových jedál.

5. Kráľ zub (Rathakrishnan Velu)

1301401104821313
n070830_9pull

30. 8. 2007, na 50. výročie Dňa nezávislosti Malajzie, Rathakrishnan Velu pokoril svoj vlastný rekord v ťahaní vlaku zubami. Tentokrát išlo o vlak so 6 vagónmi a hmotnosťou 297,1 tony na vzdialenosť 2,8 metra na železničnej stanici Old Kuala Lumpur. Pán Velu z Tampinu v Malajzii sa naučil techniku koncentrácie sily na jednotlivé časti tela od indického guru, keď mal 14 rokov.

6. Magnetický muž (Liew Thow Lin)

Liew-Thow-Lin-Human-Magnet

Liew Thow Lin je 70-ročný dodávateľ na dôchodku z Malajzie. Stal sa známym vďaka jeho schopnosti udržať na svojom tele železné predmety. Nedávno urobil rekord v ťahaní auta na 20 metrov – auto bolo pripojené na hák a ten zase zavesený na tanieri, ktorý mal Liew položený na hrudi. A ako objavil svoju schopnosť? Kedysi dávno čítal o jednej rodine z Taiwanu, ktorá mala rovnakú schopnosť. On sa rozhodol vyskúšať to tiež a kupodivu, železné predmety priložené na jeho hruď nespadli na zem. Tento dar v súčasnosti majú aj jeho traja synovia a dvaja vnuci. To by teda znamenalo, že ide o dedičný dar.

7. Muž, ktorý nespí (Thai Ngoc)

muz-nespi

64-ročný Thai Ngoc hovorí, že nemôže v noci spať odvtedy, čo v roku 1973 dostal horúčku. Počas 11 700 nocí bez spánku počítal nekonečné množstvá ovečiek, ale nepomohlo to. “Neviem či nespavosť  má nejaký vplyv na moje zdravie, ale ja sa cítim stále zdravý a môžem pracovať na farme ako iní ľudia” povedal Ngoc. Podľa miestneho obyvateľa Que Sona je skúškou jeho zdravia aj to, že každý deň chodí Ngoc s dvomi 50-kilogramovými vakmi s hnojivom 4 km dole k ceste a vráti sa aj naspäť. Ngocova žena hovorí, že kedysi jej muž spával dobre, ale dnes mu už k spánku nepomôžu ani lieky. Pri vyšetrení v nemocnici boli lekári nútení odovzdať Ngocovi čistý papier s výsledkami. Nezistili mu totiž (až na malý problém s pečeňou) žiadne zdravotné ťažkosti. Ngoc žije na 5 hektárovej farme, kde sa stará o prasce a sliepky. Často pracuje na farme aj v noci, keď ju stráži pred zlodejmi. Počas troch mesiacov nespavosti stihol napríklad vykopať aj 2 veľké rybníky na chov rýb.

8. Kráľ mučenia (Tim Cridland)

Tim Cridland (1)

Tim Cridland nevyzerá na to, že by pociťoval bolesť ako iní ľudia. Ohuruje všetkých tým, že si prepicháva ihlami ruky bez mihnutia brvou. Jeho hrôzostrašné vystúpenia sú známe po celej Amerike. Vedecké testy ukázali, že Tim je schopný zniesť oveľa vyššiu úroveň bolesti ako bežní ľudia. Tim to vysvetľuje tak, že je schopný povzniesť svoju myseľ nad hmotu. To mu teda dovoľuje prepichávať si telo či znášať extrémne teplo a chlad bezbolestne. Na to, aby všetko prebehlo bez problémov však Tim potrebuje mať dokonalé znalosti anatómie svojho tela, pretože prepichnutie niektorej tepny by mohlo mať fatálne následky.

9. Zaklínač levov (Kevin Richardson)

kevin-richardson-2

Odborník na správanie zvierat Kevin Richardson hovorí, že sa spolieha na inštinkt na získanie si srdca a utuženie vzťahov s veľkými mačkami. Môže s nimi stráviť noc bez najmenšieho náznaku strachu z ich útoku. Jeho magická sila nepôsobí iba na levov, ale aj na iné zvieratá ako gepardy, leopardi a dokonca ani hyeny mu nenaženú strach. Levy sú jeho obľúbencami a je až neuveriteľné ako sa s nimi dokáže hrať, mazliť či starať sa o nich. A to všetko aj napriek tomu, že jeho obľúbenci majú v tlamách smrtiacu výbavu v podobe zubov, ktoré sú schopné prehryznúť tenšiu oceľ. Je to nebezpečná práce a Kevin to vie, ale ako tvrdí on sám “je to moja záľuba.”

10. Muž púliaci oči (Claudio Pinto)

Claudio Pinto môže vypúliť obe jeho oči na vzdialenosť 4 cm, čo je v podstate 95% obsahu očnej jamky. Jeho vyskakovacie oči mu priniesli aj zápis do knihy rekordov. Pán Pinto podstúpil rôzne lekárske testy a odborníci sa zhodli na tom, že človeka s schopnosťou vypúliť oči tak veľa ešte nevideli. Pán Pinto z Belo Horizonte (Brazília) hovorí: “Je to jednoduchá cesta ako si zarobiť peniaze. Môže púliť oči na 4 cm a je to Boží dar. Cítim sa požehnaný.”

The-Eye-Popping-Man-Claudio-Pinto

 

 (tento článok bol pôvodne publikovaný dňa 23.augusta 2010 na našom predchádzajúcom webe – coolplaneta.com)
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať