7 najhorších povolaní na svete

0
Pridal 25. November 2013 admin , Články

Pred nedávnom sme Vám priniesli článok o 8 najlepších povolaniach, ktoré sú zábavné už len preto, že sú, a každý by si ich chcel vyskúšať. Naopak, na svete existujú aj zamestnania, ktoré by ste nechceli robiť ani v tom najhoršom sne. Práve tu sú! Predstavujeme Vám 7 najhorších povolaní na svete…

1. Stráž v Buckinghamskom paláci

straznik

Práca strážnika v tomto anglickom paláci je považovaná za jednu z najhorších v Britskej armáde. Okrem faktu, že títo mužu musia stáť celé hodiny na jednom mieste a nesmú sa ani pousmiať, taktiež sa musia snažiť, aby vypadali čo najlepšie. Veď len niekoľko hodín denne strávia vojaci iba čistením ich uniformy a topánok. Sú totižto každý deň kontrolovaní. Navyše, ak sa nejaký vojak čo i len trochu pootočí, bude ho čakať nepríjemná rada pokút, tzv. extra vojenský poplatok (extra guard duty).

2. Čistič kanálov

kanal

Remesh Sahu pracuje v oddelení hygieny v Kalkate – ako čistič miestnych kanálov. Rakersh pravidelne sedáva prikrčený na dne kanála v hĺbke niekoľko metrov medzi všetkými tými exkrementami. Jeho výbava je zložená len z motyky a niekoľkých kovových nástrojov. Na sebe má len fialové slipy. Rakesh vyčistí výkaly, ktoré upchávajú kanalizáciu, a následne ich hodí do vedra, ktoré vytiahnu hore jeho kolegovia. Pán Sahu si však očividne na svoju prácu nesťažuje, veď ako čistič kanálov pracuje už niekoľko rokov! Navyše, za posledných 10 rokov sa stal vždy pracovníkom roka „odpadových vôd“. Na záver len dodám, že 27-ročný Remesh so ženou a 3 deťmi, zarobí za takúto podradnú prácu ani nie 100 $ mesačne.

3. Brazílsky výskumník komárov

komar

Vedci bojujúci proti malárií musia študovať štipnutia komárov, ktoré túto chorobu šíria. V Brazílií to je konkrétne druh Anopheles Darlingi, na ktorého neplatia žiadne pasce ako v Afrike. Tento šikovný malý hmyz sa k Vám priblíži len vtedy, keď sa ponúkate ako návnada vy sami! Pracovníci, zaoberajúci sa takýmto výskumom, si vždy nájdu večer miesto v džungli, kde je týchto komárov čo najviac. Rozprestrú si stan a na spodku nechajú malú medzeru, aby mohol Anopheles vniknúť. Výskumník vždy sedí v tureckom sede, pretože práve takýmto spôsobom pritiahne komárov len na jeho nohy. Akonáhle si Anopheles na nohu sadne, muž ho tenkou paličkou vsiakne a následne vypudí do kontajneru. Medzi jedného z najslávnejších ľudí tohto oboru sa radí muž menom Helge Zieler. Týždenne pracuje takto 2 noci. Jeho doteraz najlepší celovečerný výkon bolo chytených 500 komárov za 3 hodiny. Za tento večer bol Zieler poštipnutý okolo 3000 krát, čo je v priemere asi každú minútu 17 razy.

„Nie je to tak zlé,“ hovorí muž. „Každé štipnutie týchto komárov spočiatku svrbí, no po niekoľkých minútach to celé opadne. Zvyknete si. Výnimočné prípady sú vtedy, keď sa týmito uštipnutiami nakazíte maláriou. Vtedy to je vcelku niečo iné.” Pán Zieler už bol dokonca niekoľkokrát sám nakazený maláriou (najviac 2 roky) a to i napriek užitiu profylaktického chlorochinínu, ktorý bráni vzniku tejto chorobe.

4. Čistič prenosných toaliet

toaleta1

Táto práca je akousi kombináciou zbierača odpadkov a gastroentrológa, a pravdepodobne i viac nechutná ako obidve dokopy. Aj keď sa väčšina ľudí snaží v dnešnej dobe vyhnúť takýmto situáciam, kde musia použiť prenosný záchod, často je to práve on ako ich „záchranca“. A nebyť ľudí, ktorí sa o tieto záchody starajú, vyzerali by vo vnútri ešte horšie. Pomocou kanistra a vákuových trubíc musia zamestnanci vysať všetky odpady v týchto prenosných WC. Musia vyčistiť všetky časti, ktoré by mohli byť, čo i len trochu, znečistené – vrátane stien. Preto im príde vysokotlaková hadica vhod. Zvyčajne trvá upratovanie jedného prenosného záchodu len pár minút. Možno toto povolanie nevypadá pri čítaní tak zlé, no predstavte si všetky tie baktérie vo vnútri týchto WC, ktoré môžu byť okamžite na Vás prenesené. Veď tieto záchody navštívi denne niekoľko stoviek ľudí a vy ich musíte vyčistiť denne vyše 50.

5. Kontrolór kvality mačacieho jedla

jedo

Brit Jon Hanson opisuje najhoršiu prácu, akú kedy v živote robil: kontrola kvality mačacieho jedla. Ako povedal, jeho práca sa skladala z niekoľkých častí. Test 1 – Ponoriť tvár do obrovskej nádoby s týmto mačacím jedlom a očuchať to, aby sa ubezpečil, že je to čerstvé. Test 2 – Strčiť ramená do nádoby až po lakte, nahmatať kostnaté kúsky a vybrať ich. Test 3 – nabrať veľkú hromadu tohto jedla, namazať to na chleba a prstami vyskúšať, koľko tam je ešte kostičiek.

6. Zberači mŕtvych zvierat na cestách

zvierata

Vcelku ľahko vysvetliteľné. Títo zberači na cestách majú za úlohu odnášat mŕtve zvieratá a upratovať po nich cesty. Avšak, musia si rovnako dávať pozor na oprotiidúce autá!

7. Lapač opíc

opice

Marin z Kanady bol najatý na prácu v safari. Musel chodiť z jednej rezervácie do ďalšej a starať sa o zvieratá. Avšak pri jeho práci stretáva mnoho opíc, ktoré si chcú zadarmo „vychutnať jazdu“ na aute, a tak sa vyšplhajú na kapotu. Pri opúšťaní ZOO stojí na výjazde pracovník, ktorý bráni, aby tieto opice na aute neprešli von z rezervácie. Predstavte si naháňať opice na žeravom slnku po dobu 8 hodín!
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať