5 najsilnejších alkoholických nápojov

0
Pridal 16. November 2013 admin , Články

Už ste niekedy išli do miestnej predajne alkoholu a uvažovali, bez prečítania etikety na fľaši, ktorý z nich je najsilnejší alkohol? Ktorý z nich by sa postaral o čo najväčšiu zábavu na oslave? Po prečítaní tohto článku už budete vedieť.

 

1.  Everclear

Everclear

Asi každý, kto už niekedy ochutnal Everclear, by povedal, že niet divu, že je na 1. mieste. Obsahuje až 95% alkoholu a je zakázaný v 13 amerických štátoch. Avšak aj v tých si môžete kúpiť jeho slabšiu, len 75% formu . Okrem domácich páleniek, nezoženiete nič silnejšie než Everclear. A čo je najlepšie? Everclear je bez príchute ako dobrá vodka. Je taktiež bez vône, takže ho môžete pridať do hocakého nápoja, aby ste to mohli poriadne roztočiť.

2. Devil Springs Vodka

Devil-Springs-Vodka

Tradičná vodka, napríklad ruská, litovská či poľská, má zvyčajne od 38 do 50%. V New Jersey sa však rozhodli, že týmto tradíciám dajú zbohom a vymysleli vodku, ktorá má neuveriteľných 80%. Nazvali ju Diablove pramene. Ich zdroje vyhlasujú, že si ju môžete dochutiť podľa vlastného výberu, zriediť s polovičným množstvom vody, a tak získate tradičnú vodku, na akú ste zvyknutí. Určite však bude lepšie, ak si ju zriedite. Dokázať Rusom, že sú slabosi sa totiž dá aj inak, než vypitím zabijackého 80% alkoholu.

 

3. Absinth

Absinth

Absinth, tiež známy ako Zelený sen, získal v zozname 3. miesto. V USA bol predaj tohto druhu alkoholu zakázaný od roku 1913. Istému Francúzovi, ktorý túžil po úspechu, podarilo tento zákaz nakoniec prelomiť v roku 2007. Absinth je vyrobený z palinových lístkov, ktorá má údajne psychedelické vlastnosti. Tento zelený likér sa stal kultovým najmä vďaka tomu, že bol zakázaný, a samozrejme, vďaka svojej prezývke. Tento silný 72% nápoj sa zvyčajne podáva riedený s vodou, ktorú väčšinou prilievajú do nápoja špeciálnou lyžičkou, na ktorej je kocka cukru, aby zmiernila horkosť. Dôvodom, prečo Absinth porazil aj silnejšie nápoje, je jeho rozšírené používanie a halucinogénne vlastnosti, ktoré vám spôsobia poriadnu, ale vážne poriadnu „opicu“.

4. Bacardi 151

Bacardi

Tento 75% rum sa využíva najmä na prípravu rumových flambovaných kokteilov. Nie náhodou je Bacardi jediným výrobcom silného rumu, ktorý používa ohňu odolné uzávery fliaš. Avšak ak viete oceniť silu alkoholu a zvyky bohatých, piť na zdravie, potom by ste mali vyskúšať niečo bližšie STROH Rumu, čo je 80% rakúsky rum, ktorý vám umožní tieto tradície šíriť ďalej.

5. Sierra Silver Tequila

Sierra-Silver-Tequila

Tesne za Bacardim skončila Sierra Silver Tequila, ktorá má len o pol percenta menej, a uzatvára tento zoznam. Táto Tequila je tiež známa ako Štípajúca skala. Je považovaná za srdce Mexika. Vrchnák fľašky má podobu bláznivého sombrera, takže ani nič iné by tým povestným srdcom či žalúdkom Mexika byť nemohlo. Keď sa vám po vypití rozleje po celom tele, je viac než pravdepodobné, že to u Vás vyvolá nečakaný a desivý záchvat, počas ktorého budete mať sexi mexický prízvuk či neskutočne sexi výzor. Preto bola Sierra Silver Tequila vyhlásená za najsexi alkoholický nápoj. Táto Tequila vás zaručene úplne odrovná a navyše má aj vtipný klobúčik.

 

 (tento článok bol pôvodne publikovaný dňa 13.februára 2011 na našom predchádzajúcom webe – coolplaneta.com)
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať