4 Najhorší vrahovia v histórií ľudstva

0
Pridal 19. November 2013 admin , Články

Na svete pobehuje skutočne mnoho nebezpečných ľudí. I takých, ktorých už iba vyslovené samotné meno nám spôsobuje zimomriavky po chrbte. Práve v tomto článku by sme Vám chceli predstaviť 4 najhorších vrahov histórie ľudstva, ktorí vo svojom “obore” naozaj nemajú konkurenciu…

1. Jack Rozparovač (angl. Jack the Ripper)

jack

Sériový vrah, ktorý  v roku 1888 v Londýnskej štvrti Whitechapel brutálne zavraždil údajne päť prostitútok, ktoré mu boli pripísané, no jeho počet  môže byť vyšší. Nikdy sa ho nepodarilo dostihnúť a jeho totožnosť dodnes zostáva záhadou.

Vrah obetiam odrezal hlavu a rozpáral brucho s výnimkou jednej obete, ktorá bola len podrezaná, pretože vraha pri útoku pravdepodobne niečo vyrušilo. Počas vyšetrovania sa zistilo, že vrah má znalosti z anatómie a vie zručne pracovať skalpelom, britvou alebo iným ostrým nožom, keďže jednej so svojich obetí dokázal vypitvať ľadvinu v úplnej tme. Preto sa dodnes tvrdí, že vrah bol pravdepodobne lekár.

2. Charles Manson

charles_manson1

V roku 1969 dal členmi svojej Rodiny zavraždiť 7 ľudí, vrátane herečky Sharon Tateovej, manželky slávneho režiséra poľského pôvodu Romana Polańského.

V roku 1967 založil náboženskú komunitu a dal jej meno Rodina. Sám sa pasoval do role Ježiša. Členovia rodiny boli prevažne ženy, ktoré ovládal drogami a svojou charizmatickou osobnosťou. 8. Augusta 1969 vnikla Rodina do vily Romana Polańského. Tu pristihla okrem Sharon Tateovej aj jej priateľa Jay Sebringa, dedičku kávového magnáta Abigail Folgerovú a jej milenca Wojciecha Frykowského. Režisér Roman Polański bol v tej dobe v Anglicku. Sharon Tateovú ubodali 16 ranami nožom. Tex Watson – bývalá futbalová hviezda do Frykowského vystrieľal celý zásobník revolvera. Ubodaná mnohými ranami nožom bola aj Abigail Folgerová. Susan Atkinsová ubodala na záhrade vily Jaya Sebringa, ktorý sa pokúsil z vily utiecť.

3. Ted Bundy

ted

Bol americký sériový vrah a násilník, ktorý znásilnil a vraždil mnoho mladých žien v Spojených štátoch v rokoch 1974 až 1978. Po vyše desať rokoch popierania sa Bundy priznal k 30 vraždám, aj keď skutočné číslo obetí je neznáme. Väčšinu obetí zbil palicou a následne zaškrtil, niektoré z nich aj znásilnil. Všetky jeho obete boli mladé dievčatá, belošky vo veku 15-25 rokov. Bundy bol popravený na elektrickom kresle v januári 1989 vo Floridskej štátnej väznici.

4. Zodiac

Zodiac-vrah

Bol sériový vrah z USA, ktorý páchal svoje trestné činy koncom 60. rokov 20. storočia v okolí Severnej Kalifornie. Jeho identita je dodnes neznáma. Známy je predovšetkým vďaka svojim listom, ktoré posielal do redakcií najznámejších novín. Tieto listy obsahovali celkovo štyri kryptogramy, no vyriešené zostali len tri. Aj napriek tomu, že sa Zodiac pochválil vo svojich listoch až 37 vraždami, polícia mu pripisuje „len“ 5. Sanfranciská polícia v roku 2004 prípad uzavrela, ale začiatkom roku 2007 sa k nemu opäť vrátila.
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať