10 najzvláštnejších vyhadzovov

0
Pridal 26. November 2013 admin , Články

Z práce Vás môžu vyhodiť z rôznych dôvodov – obzvlášť teraz, počas svetovej hospodárskej krízy. Po prepustení sa možno spýtate: “Kde je spravodlivosť, veď som nič zlé nespravil” Avšak až po prečítaní následujúcich 10 príbehov zistíte, že v porovnaní s týmito ľudmi, Vám nebolo až tak ukrivdené.

1. Čašníčka vyhodená za oholenie svojej hlavy pre charitu

1

Stacey Fearnall, 36-ročná čašníčka z reštaurácie Nathaniels a matka 2 detí, ktorej otec zomrel na rakovinu, sa počas jednej charitatívnej akcii rozhodla, že si dá oholiť hlavu, ak nazbierajú dostatočné množstvo peňazí. Svoje vlasy tak vymenila za viac než 2700 $, ktoré sa jej tak podarilo pre charitu Cops for Cancer vyzbierať. Avšak keď prišla s vyholenou hlavou do práce, dostala za to padáka. Jej šéf jej prikázal vrátiť sa domov, keď si odmietla dať parochňu. Majiteľ reštaurácie, šéfkuchár Dan Hillard bránil svoje rozhodnutie tým, že reštaurácia musí mať určité pravidlá. Mužom, ktorí uňho pracujú tak napríklad zakazuje nosiť náušnice a od všetkých zamestnancov vyžaduje, aby si udržiavali primeranú dĺžku vlasov.

2. Žena vyhodená za aktualizáciu svojho statusu na Facebooku

22

Koľko krát ste si už do svojho statusu na Facebooku napísali „…Som v práci a nudím sa…“? Pri najmenšom aspoň raz. Štatistiky ukazujú, že priemerne to je 3,4 krát za týždeň. Ale viete si predstaviť, že by vás za to vyhodili? Kimberly Swannovej sa to stalo. Mladá Britka bola okamžite vyhodená, keď sa jej šéf vďaka jej novému statusu dozvedel, že sa v práci nudí. Jej šéf tvrdí, že znudený status Kimberly vyjadruje, že „v práci nie je šťastná“ a preto „to nemohlo fungovať“. Otázkou zostáva, prečo bol Kimberlyin šéf prihlásený na rovnakej stránke počas pracovného času. Žeby sa aj on nudil?

3. Žena vyhodená za písanie e-mailov veľkými písmenami

3

Aucklandská účtovníčka dostala padáka preto, lebo posielala „sporné“ emaily. Písala ich totiž celé veľkými tučnými písmenami červenej a modrej farby. Vicky Walkerová pracovala ako finančná kontrolórka v ProCare Health neskôr za takéto neoprávnené vyhodenie z práce vysúdila 17 000$ a plánuje podať ďalšiu žiadosť o odškodnenie. Vedenie firmy tvrdí, že pani Walkerová používaním neobvyklých písmen v pracovných emailoch spôsobila na pracovisku rozruch. Okrem toho sa vraj správala provokatívne, keď sa usilovala zistiť, aké sťažnosti na ňu podávali jej kolegovia. Po dvoch rokoch práce ju tak v decembri 2007 vyhodili. Vicky ale vraví, že jej pripisovali množstvo emailov, i keď v skutočnosti evidovali iba jeden taký. Bol to email, v ktorom radila svojmu tímu, ako vyplniť formulár pre sťažnosti zamestnancov. Čas a dátum v ňom zvýraznila veľkými červenými písmenami a upozornenie modrými. Stálo v ňom: „Aby ste sa uistili, či je vaša sťažnosť spracovaná a platná, postupujte, prosím, podľa nasledujúceho zoznamu.“

4. Žena vyhodená z McDonaldu za pridanie plátku syra do hamburgera

4

Čašníčku vyhodili potom, čo predala hamburger so syrom svojmu kolegovi, ktorý si o ten syr vyslovene požiadal. Zástupca obchodného reťazca to argumentoval tým, že po pridaní syra sa hamburger zmení na cheesburger, ktorý je však drahší, a preto mala udať vyššiu cenu. Keďže to neurobila, porušila tým pravidlá, ktoré zakazujú dávať zľavy rodinným príslušníkom, známym či kolegom. Súd nariadil firme zaplatiť tejto zamestnankyni z Lemmeru viac než 4 200 eur odstupného.

5. Zamestnankyňa Vodafonu vyhodená za správu, ktorú dostala na Twitteri od T-Mobilu

5-vodafone

Aj veľké firmy už začínajú brať komunikáciu na sociálnych sieťach, ako je napríklad Twitter, až príliš vážne. Jednej zamestnankyni maďarského Vodafonu, Müller Tamásovej, sa to stalo osudným. Celé to začalo, keď mal T-Mobile problémy s vlastnou sieťou v Maďarsku, s prepájaním hovorov na Vodafone a informovaním svojich zákazníkov, preto sa obe firmy rozhodli využívať na vzájomnú komunikáciu Twitter. Prvá správa znela: „T-Mobile v Maďarsku zlyháva vinou softvéru.“ Aby upokojili rozčúlených zákazníkov, následne vydali ďalšiu správu: „Buďte, prosím, trpezliví. Čoskoro vám prinesieme oficiálne vyhlásenie o tomto probléme.“ Tamás, členka marketingovej rady Vodafonu zodpovedná za spravovanie stránky Vodafonu na Twitteri sa rozhodla, že do problému vnesie trochu humoru. Odpísala: „OK, brnknite nám! 😉 RT@tmobilehungary.“ Netreba hovoriť, že vedenie Vodafonu z toho nebolo nadšené a rýchlo vydalo vyhlásenie, že Vodafone nemá nič o činenia s danou správou, ale s radosťou podá pomocnú ruku T-Mobilu, aby napravil tento problém. Pôvodnú správu zmazali s odôvodnením, že Twitter konal bez povolenia a pripomienka bola nevhodná.

6. Čašník vyhodený za odchod z pracoviska, keď chcel zachrániť obeť únosu

6

Massiel Marquardtovú (22) napadol nožom ozbrojený muž, ktorý jej chcel ukradnúť auto. Čašník Juan Canales z Fort Lauderdale to videl o okna reštaurácie 84 Thai Food v Southlandskom obchodnom centre, kde pracoval. Okamžite zanechal svoju prácu a náhlil sa neznámej žene na pomoc. Hoci zločinec zaútočil aj na neho, predsa sa mu ho podarilo chytiť a ženu zachránil. Útočníka zadržal až do príchodu polície, ktorá ho identifikovala. Bol to Albert Means. Keď sa potom vrátil opäť na svoje miesto, zistil, že šéf ho prepustil. Prečo tak urobil, to nechápala ani zachránená Massiel. Vedúci reštaurácie povedal: „Canales môže byť hoci aj hrdina, ale mal sa snažiť byť predovšetkým rovnako dobrým pracovníkom.“

7. 54-kilová modelka vyhodená preto, že je príliš tučná

7

Modelku Filipu Hamiltonovú (23) vyhodili z módnej firmy Ralph Lauren, pretože bola príliš tučná. Podľa jej slov jej povedali, že je obézna a nezmestí sa do ich šiat. Firma sa vyjadrila, že ukončenie ich zmluvy s Filipou bol „dôsledok jej neschopnosti spĺňať jej zmluvné záväzky k nám.“ 175 cm vysoká a 54 kg vážiaca modelka bola prekvapená, keď uvidela svoje digitálne upravené fotografie. Filipa pracovala pre Ralpha Laurena od roku 2002 a ľudí z firmy považovala za svoju druhú rodinu, až pokým ju nevyhodili.

8. Sudkyňa vyhodená za písanie SMS správ počas pojednávania

8

Nekontrolované sms-kovanie je predovšetkým problém mládeže. V Marionskom okresnom súde pre mladistvých, kde je zakázané používanie telefónov s fotoaparátom, to však nie je len problém nepokojných prstov tínedžerov, ale pri porušovaní predpisov tam dokonca prichytili aj sudkyňu Daniellu Gregoryovú. Vyhodili ju za to, že počas pojednávania posielala SMS správy. Uprostred vypočúvania mladých posielala SMS-ky ženatému zamestnancovi súdu, medzi inými aj 3 fotografie seba. Jej poradca do disciplinárnej správy napísal: „Viaceré textové správy boli odoslané z telefónneho čísla pani Gregoryovej na mobil zamestnanca počas trvania súdneho pojednávania, vrátane času, keď viedla súdnu schôdzu.“

9. Tréner basketbalového družstva sa neospravedlnil za výhru 100:0

9

Tréner dievčenského basketbalového oddielu Micah Grimes dostal padáka za to, že sa neospravedlnil za víťazstvo svojho tímu. Družstvo z Covenantskej školy vyhralo v zápase nad Dallaskou Akadémiou 100:0. Trénera po zápase skritizovali, že nechal hru zájsť príliš ďaleko, že sa mu to vymklo spod kontroly. Svoj nesúhlas so stanoviskom školy vyjadril v emaili, ktorý poslal do miestnych novín. „Ako odpoveď na vyhlásenie uvedené na školskej internetovej stránke hovorím, že nesúhlasím s ospravedlnením ani s názorom, že môj tím by sa mal za víťazstvo cítiť trápne či zahanbene.“

10. Učiteľka vyhodená za nepodpísanie prísahy vernosti

10

Wendy Gonaverová prišla o prácu v škole v Cal State Fullerton deň pred plánovaným začiatkom vyučovania, pretože odmietla podpísať prísahu vernosti zaväzujúcu „brániť americkú a kalifornskú ústavu pred nepriateľmi, cudzími i domácimi“. Ako členka hnutia Quaker z Pennsylváie a celoživotná pacifistka odmietla prísahu ako porušenie jej práv na slobodu prejavu a náboženstva. Navrhla, že ju podpíše, ak bude môcť dostať písomné vyhlásenie, ktoré jej zaručí jej práva, čo je zvykom v iných štátnych inštitúciách. Škola však odmietla jej návrh a trvala na podpísaní prísahy, ak chce prácu. Zástupcovia Kalifornskej štátnej univerzity tvrdia, že škola len postupovala podľa zákona a učiteľku nediskriminuje. Všetci zamestnanci sú totiž rovnako povinní prísahu podpísať. Clara Potes-Fellow, hovorkyňa školy, tvrdí, že univerzita nepovoľuje zamestnancom vytvárať si vlastné vyhlásenia k prísahe. Predtým iná lektorka z tejto školy, Wendina učiteľka matematiky, Marianne Kearney-Brownová, bola vyhodená za to, že pridala pri podpise do prísahy slovíčko „nenásilne“. Keď však jej problém zaujal médiá, rýchlo ju opäť prijali spať.

 

 (tento článok bol pôvodne publikovaný dňa 13.februára 2011 na našom predchádzajúcom webe – coolplaneta.com)
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať