Statočný muž považuje žiletky za luxus, holí sa lopatou

0
Pridal 8. October 2013 admin , Články

Alexander Karpenko, 35 ročný učiteľ angličtiny z Nizhneho Novgrodu v Rusku sa holí s rôznymi druhmi ostrých predmetov vrátane lopaty, sekery alebo nožníc, len nie so žiletkami.

holenie lopatou1

Zaujatý príbehmi z vojny od svojho starého otca, veterána druhej svetovej vojny, ktorý mu povedal o mužovi, ktorý používal čokoľvek ostré, aby sa oholil na bojisku, Alexander sa prvýkrát pokúsil oholiť s nožnicami, keď mal 16 rokov. Uvedomil si, že žiletky boli luxus a rozhodol sa naučiť používať iné užitočnejšie ostré veci pre ranné holenie. Uplynulých 20 rokov použil Karpenko rôzne druhy náradia ako lopaty, dláta alebo ostré nože na zbavenie sa chlpov na tvári, a tvrdí, že už nikdy viac nepoužije klasickú žiletku.

holenie lopatou2

Pojašený učiteľ pamätá, keď jeho žena prvýkrát k nemu vstúpila, keď sa holil so sekerou, tak si myslela, že chce spáchať samovraždu. Ale už si na to za tie roky zvykla. Jeho študenti už tiež počuli o jeho zvláštnom rituáli a požiadali ho o ukážku, ako sa holí s lopatou, ale on odmietol. Tvrdí, že je to nebezpečná technika, ktorá vyžaduje roky praxe, a že sa ešte aj teraz veľakrát poreže. Karpenko reportérom povedal, že miluje vôňu železa a vzrušenie, keď ostrá čepeľ tlačí proti jeho hrdlu a vie, že každý chybný ťah môže znamenať koniec jeho života. Prekliaty frajer, veď je to len holenie…

Vyzerá to, že holenie s lopatou nie je v Rusku nič nezvyčajné, video ukazuje iného frajera, ktorý robí prakticky tú istá vec ako Alexander Karpenko.
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať