9 neuveriteľných príbehov o opilcoch za volantom

0
Pridal 1. October 2013 admin , Články

Zavolať políciu sám na seba? Alebo prísť na testy autoškoly s 2,2 promile? I to sa stáva. Prečítajte si 9 neuveriteľných príbehov o opilcoch za volantom. 

1. Muž, ktorý bol zatknutý za jazdu pod vplyvom alkoholu na motorizovanom chladiči na pivo

opilec1

Muž z austrálskej Noosy bol zatknutý za jazdu dolu ulicou na motorizovanom chladiči na pivo, keď bol pod vplyvom alkoholu. Obžalovaný čelil obvineniam za jazdu pod vplyvom alkoholu a jazdy bez vodičského oprávnenia po tom, čo ho polícia prichytila na vlastnoručne vyrobenom vozidle, ktoré bolo poháňané motorom s objemom 50 cm3. Právnici obžalovaného sa teraz pokúšajú uspieť s názorom, že chladič spĺňa všetky náležitosti vozidla.

2. Teenager, ktorý bol zatknutý za jazdu pod vplyvom alkoholu, zavolal svojej mame, ktorá bola tiež zatknutá za jazdu pod vplyvom alkoholu a ona zavolala svojmu manželovi. A hádajte, čo s ním bolo? Áno, aj on bol zatknutý za jazdu pod vplyvom alkoholu

opilec2

Určite to bol rekord, ale táto rodinka z mesta South Canterbury, by si to isto viackrát už neželala, nakoľko traja z nej boli zadržaní za jazdu pod vplyvom alkoholu počas jednej noci. Sága začala okolo 00:15, keď 15 ročný chlapec bol zastavený a zatknutý za jazdu pod vplyvom alkoholu. Nafúkal 1‰, čo je tri a pol násobne viac ako je limit pre mladistvých. Teenagera vzali na policajnú stanicu v meste Timaru na zdokumentovanie, odkiaľ volali jeho matke, aby si ho vyzdvihla. Ona bola medzičasom zastavená a zatknutá za jazdu pod vplyvom alkoholu okolo 2:14, keď nafúkala 1,6 promile, čo je skoro dvojnásobok limitu pre dospelých, ktorý je 0,8‰.

Ale to nebolo všetko. Žena potom zavolala svojmu partnerovi, aby ich prišiel oboch vyzdvihnúť. Ale on bol tiež zastavený a zatknutý okolo 3:00 v meste North St., keď nafúkal 1,1‰.

3. Opitá vodička, ktorá zavolala políciu sama na seba

opilec3

Žena z Wisconsinu zavolala na núdzovú linky, aby nahlásila opitého vodiča – čo bolo dosť duchaplné, hlavne ak zvážime,  že tým opitým vodičom bola ona sama. 49 ročná Mary Streyová jazdila medzi Neilsvillom a Grantonom vo Wisconsine po večeri, kde to prehnala s alkoholom, keď sa rozhodla vytočiť 911 a nahlásiť samú seba, že jazdí pod vplyvom alkoholu.

Rozhovor začala s dispečerom núdzovej linky v tom zmysle, že „niekto“ opitý ide po Granton Road. Po ujasnení, ktorým smerom ide opitý vodič, sa jej dispečer opýtal, či ide za ním. „Nie, to som ja,“ odpovedala Streyová s chvályhodnou úprimnosťou.

Polícia prišla a našla Streyová, ako sa osočuje, kolíše sa zo strany na stranu a nie je schopná podrobiť sa testom na alkohol. Testy neskôr ukázali, že mala v krvi alkohol presahujúci limit vyše dvojnásobne.

4. Muž oblečený ako prístroj na zisťovanie požitia alkoholu bol zatknutý za jazdu pod vplyvom alkoholu

opilec4

Študent z Ohia James Miller bol zastavený políciou, aby sa podrobil skúške na zistenie alkoholu v Oxforde po tom, čo bol zastavený  za rýchlu jazdu nesprávnym smerom v jednosmerke a mal pri tom oblečený kostým prístroja na zisťovanie požitia alkoholu. Podozrenie, že by mohol byť opitý, bolo podporené faktom, že na sedadle spolujazdca bola otvorená fľaša s alkoholickým nápojom. Jeho kostým mal tri stupne opitosti: unavený, život na párty a totálne mimo.

Keď bol konfrontovaný, začal žuť žuvačku a tváril sa, že nie je opitý. Bohužiaľ, svoj kostým oblafol, ale reálny test na alkohol ukázal, že mal poriadne vypité. Takisto bol pristihnutý, že ma viacero cudzích dokladov.

Miller bol obvinený za pitie v nízkom veku, jazdu pod vplyvom alkoholu a nesprávnym smerom jazdy v jednosmerke. Bol odovzdaný jeho priateľke – ale nie v jeho úžasnom kostýme, ktorý mu garantoval stálu pozornosť na internete.

5. Zamestnanci, ktorí museli tlačiť auto opitého šéfa až domov

opilec5

10 robotníkov v Číne tlačilo svojho šéfa domov až 5 km po závodnej party, pretože všetci boli príliš opití na to, aby mohol niekto z nich šoférovať. Skupinka si užívala jedlo v reštaurácii v meste Changchun v severovýchodnej provincii Jilin, keď si uvedomili svoje tvrdenie. Šéf Zhang fei oznámil, že sa príliš opil na to, aby šoféroval, a zrazu sa nenašiel nikto, kto by ostal natoľko triezvy, aby mohol šoférovať jeho auto.

Jazda pod vplyvom alkoholu bola tohto roku v Číne zaradená do zoznamu nebezpečných zločinov a priestupcovia čelia až šiestim mesiacom vo väzení a vysokej pokute. Zhang nechcel nechať svoje auto ďaleko od domu a bolo už príliš neskoro, aby zavolal svojho zástupcu. Tak viceprezident Huang Weiyun navrhol, že ho všetci odtlačia domov. Huang konštatoval, že to je len 5 km, a že rozcvička im všetkým urobí dobre. Takže všetci desiati okamžite súhlasili a vyrazili so Zhangom na kolesách. Okoloidúci boli ohromení, keď videli skupinku, ktorá sa smiala a spievala, a pritom tlačila auto svojho šéfa domov cez mestské ulice. Cesta im trvala 45 minút. Dopravní experti hovoria, že nakoľko motor auta nebežal, nemôže sa toto podľa čínskych zákonov považovať za jazdu pod vplyvom alkoholu.

6. Opitý vodič, ktorý vypil ešte viac piva, kým čakal na záchranu

opilec6

Opitý vodič bol uväznený po prevrátení sa jeho auta pri nehode a počas čakania na záchranu si otvoril plechovku piva. 47 ročný Paul Sneddon nemal nič iné na práci, len piť – povedal na súde.

Keď sa polícia opýtala, koľko toho vypil, nezamestnaný pekár odpovedal: „mnoho“. Bolo mu zakázané viesť motorové vozidlá po dobu 10 mesiacov a dostal pokutu vo výške 1 100 dolárov za výstredné pitie za volantom a nebezpečnú jazdu, ktorú sám pripustil.

7. Muž, ktorý na skúške v autoškole prišiel opitý

opilec7

Vodič, ktorému bola zakázaná činnosť, prepásol príležitosť získať preukaz naspäť po tom, čo sa na skúške pri testoch objavil až tak opitý, že nevedel ani chodiť. Muž z mesta Adjud v Rumunsku stratil možnosť jazdiť, keď bol prichytený pred dvomi rokmi pod vplyvom alkoholu.

Prišiel vykonať skúšku, ale povedal, že je príliš nervózny a potrebuje niečo na podporu sebaistoty. Skúšajúci si všimol, ako má problémy pri chôdzi a rozhodol sa ho vyzvať, aby sa podrobil testu na alkohol. Okamžite ho potom požiadal, aby ihneď opustil miestnosť. Testoval ho prístrojom na meranie prítomnosti alkoholu v dychu a ten ukázal, že mal 2,2 promile. 42 ročnému mužovi povedali, že mu opäť dovolia zúčastniť sa testu jedine za predpokladu, že bude triezvy.

8. Dvojica, ktorá nechala šoférovať svojho 13 ročného syna, pretože oni sami boli príliš opití

opilec8

32 ročná Heather Choulosová bola obvinená z ohrozovania dieťaťa a prispievania ku kriminalite mladistvých tým, že dovolila jej maloletému synovi šoférovať. Ona, jej 29 ročný priateľ Donald Hughes a 13 ročný syn išli do pizzerie Lo Coco na večeru a po konzumácii fľaše vína zistili, že sú natoľko opití, že nemôžu šoférovať. Dvojica mala mnohopočetné záznamy za jazdu pod vplyvom alkoholu, takže sa rozhodli presvedčiť jej syna, aby šoféroval ich Land Rover z roku 2008.

Chlapec, ktorý predtým nikdy nešoféroval, neobdržal žiadnu pomoc z ich strany, pretože boli príliš zaneprázdnení vzadu. Chlapec sa naľakal a bol znechutený, keď zistil, že ide nesprávnym smerom. Polícia dostala telefonát, aby zastavila vozidlo, a keď prišli, našli Land Rover stáť v strede cesty. Chlapec očividne musel zastaviť vozidlo zo strachu a ďalej odmietol šoférovať.

9. Muž, ktorý stratil vodičský preukaz, keď jazdil opitý v hračkárskom aute pre Barbie

opilec9

Mužovi, ktorý bol prichytený, ako jazdí opitý v hračkárskom aute s najvyššou rýchlosťou 7 km za hodinu, bolo zakázané šoférovanie. 40 ročný Paul Hutton prešiel okolo polície v elektrickom autíčku pre Barbie, ktoré sa hýbe pomalšie než skúter. Nariadili mu trojročný zákaz, pretože za posledných 10 rokov už jeden zákaz mal.

Pán Hutton, ktorý má 4 deti, všetko priznal s vtipkovaním.
Komentáre

komentárov