10 neuveriteľných náhod

0
Pridal 22. October 2013 admin , Články

Celé stáročia si ľudia kladú otázku: “Prečo sa dejú niektoré veci?” Je azda za tým osud, Boh, iná vyššia sila alebo len jednoducho náhoda? Bez ohľadu na to, aká je odpoveď, niekedy sa skutočne stanú veci, ktoré sa zdajú priam neuveriteľné – niektoré z tých neskutočných “náhod” vám prinášame v dnešnom článku.

1. Dvojičky sa narodia a zomrú v rovnaký deň. 

V marci 2002 bola v novinách publikovaná správa o neuveriteľnom príbehu. 71-ročné identické dvojičky z Fínska zomreli v rovnaký deň, 2 hodiny po sebe. Čo je ešte neuveriteľnejšie je, že obaja muži zomreli pri dopravnej nehode na rovnakej ceste a obaja riadili bicykel. Policajt, ktorý bol pri nehode pomenoval túto nehodu ako najväčšia náhoda v histórii dopravných nehôd.

dvojicky1

2. Náhoda na služobnej ceste

Počas pracovnej cesty v 50-tych rokoch sa pánovi Geroge D. Brysonovi stala skutočne zvláštna vec. Po tom čo sa pán Bryson zaregistroval v hoteli Blowsville v štáte Kentucky, dostal kľúče od jeho izby – číslo 307. Po nutnom vybalení kufrov zišiel dole na repepciu skontrolovať či zatiaľ nedostal nejakú poštu. Poslíček mu povedal, že má pre neho jeden list a dal mu obálku adresovanú pánu Geroge D. Brysonovi ubytovaného v izbe 307. Po otvorení obálky však pán Bryson zistil, že list nebol určený pre neho – bol určený predošlému hosťovi izby číslo 307 – zhodou okolností tiež pánovi s menom Gerege D. Bryson.

3. Zabití na rovnakom miesto rovnakým spôsobom

V roku 1975, muž na motorke zomrel po náraze taxíkom na ostrove Bermuda. O rok neskôr zahynula na tom istom mieste ďalšia osoba – takisto riadila motocykel a takisto do nej nabúral taxík. Čo je však neuveriteľné je, že v inkriminovanom taxíku sedel rovnaký človek čo aj pri prvej nehode. A aby toho nebolo dosť – človek na motorke riadil presne tú istú motorku ako prvá obeť o rok skôr. Druhý zomretý bol totiž brat prvej obete.

motorka

4.Dvojičky v Británii

Dvojičky John a Arthur Maouforthovci žili zhruba 130 kilometrov od seba vzdialených mestách vo Veľkej Británii. Večer 22. mája 1975, obaja sa začali sťažovať na bolesť v hrudníku. Ich rodiny si vtedy ani prinajmenšom nemysleli, že to isté sa deje aj ich bratovi. Obaja bratia boli síce privezení do nemocníc v mestách, v ktorých žili, avšak obaja zomreli zhruba v rovnakom čase na srdcový infarkt.

5. Záhadný mních

Joseph Aigner bol v 19.storočí známym maliarom v Rakúsku. Aigner častokrát trpel depresiami a viackrát sa snažil spáchať samovraždu.  Jeho prvý pokus sa udial, keď mal len 18 rokov. Pri pokuse obesiť sa ho však vyrušil záhadným zjavením mnícha. Keď mal 22, opätovne sa pokúsil obesiť sa, ale záhadný mních sa zjavil opäť a zabránil Aignerovi v samovražde. 8 rokov neskôr sa opakoval rovnaký scenár. Samovraždu sa mu podarilo spáchať až v 68. roku života – prestrelením hlavy so zbraňou. Pietna slávnosť bola usporiadaná záhadným mníchom…

mnich
6. Smrť pri partičke pokeru

V roku 1858 muž menom Robert Palon bol zastrelený svojimi pomstichtivými pokrovými spoluhráčmi. Títo muži tvrdili, že Palon podvádzal a obral ich tak o viac ako 600 dolárov. Po zavraždení Palonove miesto ostalo prázdne, avšak nikto nechcel tých 600 dolárov – hráči sa báli, že by mohli byť prekliate. Našli tak nového hráča, ktorý týchto 600 dolárov znásobil na 2200. Pri vyšetrovaní vraždy boli políciou vypočúvaní všetci zúčastnení, aby získali čo najpresnejšie informácie o vražde a o udalostiach po nej. Predvolali aj nového hráča, ktorý nastúpil na Palonove miesto po jeho smrti. Zistilo sa, že nový hráč je synom Roberta Palona, ktorý však videl svojho otca pred 7 rokmi…

poker

7. Kniha naprieč oceánom

Po tom čo si žena menom Ann Perishová prezerala knihy v parížskom antikvariáte 20-rokoch 20. storočia, objavila jej obľúbenú knihu z detstva – Jack Frost a iné poviedky. Knihu okamžite kúpila a celá natešená sa ihneď po príchode domov pochválila svojmu manželovi. Manžel otvoril knihu a na jednej zo strán našiel napísané: “Ann Perisová, ulica N.Over, č.209, Colorado Springs, USA”. Bola to presne tá istá kniha, ktorú Ann Perishová vlastnila ako malé dieťa ešte pred príchodom do Európy.

8. Padajúce dieťa 

Ku koncu 30-tych rokov 20.storočia sa v Detroite stala ďalšia z našich náhod. Mladá matka sa stala doživotným dlžníkom muža menom Joseph Piglock. Zatiaľ čo muž kráčal po ulici, dieťa spadlo z balkóna – priamo na Piglocka. Našťastie, obaja prežili bez vážnejších zranení. O rok neskôr, to isté dieťa opäť spadlo z balkóna. A verte či nie, opäť na Piglocka. A opäť obaja prežili…

dieta

9. Dvojičky zo štátu Ohio

V štáte Ohio (USA) sa po pôrode dvojičiek stala zaujímavá vec. Obe z dvojičiek boli po pôrode určené na adopciu – rôznym rodinám, ktoré sa vôbec nepoznali a ktoré vôbec netušili, kto si adoptoval to druhé z dvojičiek. Obe rodiny pomenovali svoje adoptované dieťa James. Keď deti vyrástli, obe si hľadali prácu – a obe v oblasti práva. Navyše, obe z dvojičiek excelovali v maľovaní a sochárstve a obe z dvojičiek sa oženili so ženou menou Linda a obaja mali dieťa menom James Alen (tu je jeden malý rozdiel, zatiaľ čo jeden z dvojičiek pomenoval so svojou manželkou ich dieťa James Alen, ten druhý ho pomenoval James Allen). Aby toho nebolo málo, o niekoľko rokov neskôr sa obaja rozviedli a obaja sa znova oženili, obaja so ženou menou Betty. Mimochodom obaja mali aj psa – v oboch prípadoch sa volal rovnako – Toy. Títo muži objavili jeden druhého až vo veku 40 rokov.

10. Prekliate auto

James Dean zomrel pri hroznej dopravnej nehode v septembri 1955 v jeho aute značky Porsche. Keď bolo auto odpratené z miesta nehody do garáže na opravu, motor náhle odpadol z auta na jednu z mechanikových nôh a pomliaždil ju. O niečo neskôr bol motor predaný istému doktorovi, ktorý ho dal do svojho Porsche. Nanešťastie, za krátky čas doktor zahynul pri dopravnej nehode na tomto Porsche. Pri tej istej dopravnej nehode zahynul aj ďalší človek – mechanik, ktorý inštaloval do Deanovho auta novú prevodovku. Po tom čo Deanovo Porsche bolo opravené a predané ďalšiemu majiteľovi, garáž, kde bolo opravované zhorela do tla. Skutočne prekliate auto, čo poviete?

 
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať