10 najbláznivejších záľub

0
Pridal 11. October 2013 admin , Články

Ľudia vykonávajú rôzne druhy koníčkov počas svojho voľného času – šport, čítanie, či napríklad zbieranie známok alebo mincí. Ale čo by ste povedali napríklad na hobby ako je “hra na mŕtveho” alebo “rozdávanie peňazí”? V následujúcom článku sa dočítate okrem dvoch spomenutých aj o ďalších 8 nemenej bizarných koníčkov nemenej zvláštnych ľudí…

1. Hra na mŕtveho

zaluba1

Chuck Lamb (46), známy tiež ako Mŕtve telo, má pravdepodobne najzvláštnejšie hoby. Rád sa hrá na mŕtveho. A aby toho nebolo málo, pri tejto činnosti sa aj fotí a natáča a potom to všetko zverejňuje na svojej internetovej stránke, ktorú založil v roku 2005. Toto jeho šialenstvo pritiahlo len za prvý rok na jeho stránku viac než 32 000 000 ľudí a zopár reportérov z novín, rádia a aj televízie, čo je jeho motiváciou. Na svojej stránke uvádza, že sa vždy túžil dostať do filmu či telky. Tvrdí ale, že na to nemá dostatočne dobré vystupovanie ani vzhľad, takže v ozajstnom herectve by zrejme neuspel. No aj napriek tomu je to veľmi nezvyčajné hoby pre ženatého muža so 6 deťmi.

2. „Strkanie sa“ do obrazu

zaluba2

Paul Yarrow z Londýna sa rád objavuje v televízii. Kedykoľvek sa televízny štáb objaví na verejnom priestranstve, vždy je nablízku a „náhodou“ sa pohybuje v zábere. Už nespočetne veľa krát sa objavil v priamom vysielaní BBC, ITV, Channel4 a Sky News pri rôznych príležitostiach. Vraj to robí preto, aby sa dostal do reality show Big Brother.

3. Rozdávanie 10-dolároviek cudzincom

zaluba3

Reed Sandridge minulý rok prišiel o prácu, no našiel si nový koníček. Rád dá 10 dolárov každému, kto vyzerá, že by ich mohol potrebovať. Pravdaže, každý deň niekomu inému. Neočakáva za to nič, ide mu len o dobrý pocit. Jeho matka mu vždy vravievala, že práve vtedy, keď človek prechádza ťažkým obdobím, mal by sa najviac odplácať za pomoc. Túto životnú múdrosť mala od svojho otca, ktorý ťažil uhlie a bol známy svojou štedrosťou.

Preto čoskoro po vyhodení z práce začal Reed svoj „rok dávania“. Urobil tak presne na tretie výročie smrti svojej matky. Do malého zošita si zaznamenáva každých 10 dolárov, čo rozdá, pričom si robí poznámky aj o ľuďoch, ktorým ich dal. Ich príbehy potom vyrozpráva na svojom blogu, čím dáva príklad ďalším, aby viac pomáhali. Niektorí ľudia, ktorým dal peniaze, ich použili na pomoc iným.

Za 94 dní už rozdal takmer 1000$. Svoje rozhodnutie berie natoľko vážne, že sa mu venuje za každého počasia: v búrkach, metelici i za najhorúcejších dní. Peniaze, ktoré rozdáva, sú buď tie, čo si našetril, alebo z jeho nezamestnaneckého príspevku.

4. Múúú-kanie

zaluba4

Expertom v napodobňovaní hlasu kráv je 10-ročný Austin Siok. Žiak Dyer Intermediate School vo Wisconsine vyhral výročnú súťaž v múkaní. Svojim neuveriteľným talentom porazil všetkých ostatných 80 súťažiacich. Austin múkal už od škôlky, ale vážne sa tomu začal venovať až minulé leto, keď sa jeho rodina v novinách dočítala o súťaži v Racine County Fair, na ktorú ho nakoniec aj prihlásili. Darilo mimoriadne dobre, takže postúpil z okresného kola do štátneho. Za výhru v ňom dostal 1000$, fľakatú kravskú vestu, zlatý kravský zvonec a ročné predplatné časopisu, ktorý súťaž sponzoroval.

5. Zbieranie extázy

zaluba5

Istý Holanďan (46) strávil 20 rokov svojho života zbieraním tabletiek extázy všetkých tvarov a farieb. Podarilo sa mu vytvoriť kolekciu skladajúcu sa z 2400 kusov. Tú mu však nanešťastie v roku 2009 celú ukradli. Pretože sa bál, aby niekto náhodou nezjedol niektorú zo 40 jedovatých tabletiek, ktoré sa nachádzali v jeho zbierke, rozhodol sa túto krádež oznámiť na polícii, aj napriek tomu, že tento jeho koníček bol nelegálny a mohol tak odsúdiť aj sám seba.

6. Tetovanie áut

zaluba6

Taiwanský dôchodca Li Zongxiong (71) popísal každý centimeter svojich vozidiel cnostnými budhistickými textami. Tento majiteľ autodielne začal s „tetovaním“ svojho auta, dvoch nákladiakov a motorky v roku 1999. Nápisy dnes pokrývajú celé vozidlá, vrátane zrkadiel, okien, karosérie, dverí, kolies a dokonca aj poznávacích značiek. Li vraví, že tento koníček mu už neraz spôsobil problémy. „Okoloidúci si mysleli, že čmáram po autách svojich zákazníkov a policajti nechceli uveriť, že by niekto mohol popísať svoje vlastné auto.“

Li, ktorý má iba základné vzdelanie, vraví, že väčšina textov pochádza z budhistických kníh. Ako povedal jeho syn Li Jiasheng, celá rodina mu vraj teraz zakazuje kúpiť si nové auto, lebo vedia, že by ho rovnako popísal, bez ohľadu na jeho cenu. Vnuk mu však už sľúbil, že keď vyrastie a bude zarábať, kúpi mu veľký autobus, ktorý bude môcť celý popísať.

7. Žalovanie

zaluba7

Aj napriek tomu, že sám sedel vo federálnej väznici v Kentucky, Jonathan Lee Riches to dotiahol až do Guinessovej knihy rekordov. Stal sa človekom, ktorý podal najviac žalôb. Ako to dokázal? Tým, že obžaloval pracovníkov z Guinessovky! V sťažnosti, ktorú podal v Richlande, uvádza: „Guinessova kniha rekordov nemá žiadne právo zverejňovať moju prácu, moje legálne majstrovské dielo.“

Predtým zažaloval už vedúceho New England Patriots, Billa Belichicka, prezidenta Georgea W. Busha, Somálskych pirátov, Britney Spearsovú, Marthu Stewartovú, Platóna, Nostradama, Jamesa Hoffa, budhistických mníchov, Eiffelovu vežu a Trojmíľový ostrov. Naposledy k nim pridal aj iránskeho prezidenta, mesiac čiernych dejín či maslovú náhradu zvanú I Can’t Believe It’s Not Butter! (Neverím, že to nie je maslo).

Sám Jonathan priznáva, že sa lieči, pretože má zdravotné a mentálne problémy.

8. Premieňanie psov

zaluba8

Na tom obrázku nie je naozajstný tiger, ale iba pes prefarbený tak, aby vyzeral ako tiger. Toto je ukážka čoraz populárnejšieho čínskeho koníčka. Prefarbujú a upravujú srsť svojich miláčikov, aby si z nich vytvorili iné zvieratká. Číňania si veľmi rýchlo obľúbili tento nový zvláštny trend zvieracej módy. Dnes už nie je zvláštnosťou, keď majiteľ vezme svojho psíka do skrášľovacieho salóna, kde mu poskytnú nielen kúpeľ, ale aj farbenie srsti. Najnovšie štatistiky ukazujú, že množstvo financií, ktoré minú Číňania na svojich miláčikov, vzrástlo za roky 1999-2008 o takmer 500%, avšak za cenu psej dôstojnosti. Čo si o tom myslia úbohý psíkovia, nikoho nezaujíma.

9. Jazdenia na horskej dráhe

zaluba9

Vic Kleman, 78-ročný starček, za počas jedného dňa odviezol na horskej dráhe Jack Rabbit v Kennywoodskom parku vo West Miffin, okres Pittsburgh, 90-krát. Dohromady na nej strávil 5 hodín. Za celý svoj život si na nej „odjazdil“ už 4000 jázd. Táto dráha teda nie je vôbec žiadna mladica. Teraz oslavuje už svoje 90-tiny. Práve to bolo pre Vica výzvou na začatie horskodráhového maratónu. Jack Rabbit má 25 metrový spád. Vic, ktorý pochádza z blízkeho Knoxvillu, povedal, že sa na ňu chodieva voziť už od roku 1959 a zvyčajne absolvuje aspoň 20 jázd za jednu návštevu. Vic je členom Amerických Nadšencov Horských Dráh.

10. Pletenie pŕs

zaluba10

Babička zo Sussexu má naozaj zvláštny koníček. Pletú vlnené prsia. Audrey Horncastle dáva svoje vlnené prsia svojej dcére Rhone Emery, zdravotnej sestre, ktorá ich používa, keď učí mladé mamičky, ako správne dojčiť. 84-ročná rodáčka z Woodingdeanu pri Bristole uplietla za 3 roky už viac než 100 pŕs. Svoje výrobky predáva veľmi lacno, pýta za ne iba toľko, koľko stála vlna potrebná na ich upletenie. Audrey odkazuje, že s pletením pŕs bude pokračovať dovtedy, pokiaľ to bude treba.

(Zdroj: http://www.oddee.com)

 (tento článok bol pôvodne publikovaný dňa 20.marca 2011 na našom predchádzajúcom webe – coolplaneta.com)
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať