Najvyšší bazén na svete

0
Pridal 14. September 2013 admin , Články

Pýtate sa ako najvyššie môže byť umiestnený bazén? Ten najvyšší sa nachádza na päťdesiatom piatom poschodí hotela Marina Bay Sands v Singapure, čiže vo výške neuveriteľných 200 metrov nad zemou!

Tento bazén je vybudovaný na 380 metrov dlhej streche troch budov tohto hotela. Samotný bazén má pritom dĺžku až 150 metrov. Plávanie v ňom je o to vzrušujúcejšie, že bazén nie je ohradený žiadnym zábradlím, takže máte pocit, akoby ste plávali vo vzduchu a celé mesto leží priamo pod vami. Pádu sa však báť nemusíte. Keby ste aj náhodou vypadli z bazéna, nespadnete na cestu pod sebou ale iba do nádrže, ktorá zachytáva vodu vytekajúcu z bazéna a nachádza sa iba kúsok pod jeho okrajom.

 

marina_bay_sands_31

 

2841_31097_770178

Okrem bazéna sa na streche hotela nachádzajú aj mnohé reštaurácie, kúpele, botanická záhrada s viac ako 250 stromami a 650 druhmi rastlín a taktiež vyhliadková terasa, kde sa môžete pokochať pohľadom na mesto z vtáčej perspektívy.

Sands SkyPark  je úchvatný architektonický zázrak, ktorý vytvoril architekt Moshe Safdie. Jeho dĺžka sa rovná dĺžke 4 a pol lietadiel A380 Jumbo Jet. Má rozlohu 12 400 m2 a zmestí sa naň okolo 3 900 ľudí.  Je tak jedným z najväčších projektov svojho druhu na svete.

Okrem najväčšieho bazéna v ňom môžete nájsť aj vnútornú rieku, kasíno, vonkajšie námestie, konferenčné centrum, divadlo, krištáľový pavilón či múzeum v tvare lotosového kvetu. Po umelo vytvorenej rieke, ktorá preteká hotelom, sa návštevníci môžu plaviť na tradičných čínskych plťkách, aké sa používali v 17. storočí. Pri výstavbe hotela jeho majitelia poverili 5 známych umelcov, aby vytvorili diela, ktoré by sa hodili do hotela. Jedným z nich je napríklad 40-metrová socha Antonyho Gormleya, ktorú vytvorili zo 16 100 oceľových tyčí a váži 14,8 tony. Skladalo ju vyše 60 ľudí.
3

 

Chongbin Zheng zase vytvoril pre hotel Rastúci Les. Ten tvorí 83 trojmetrových kvetináčov, v ktorých sú posadené stromy. Na urobenie týchto kvetináčov musel dať umelec vybudovať hrnčiarsku pec veľkú asi ako nejaká menšia budova.

Hotel Marina Bay Sands bol oficiálne otvorený 9. augusta 2010. Má 2 560 izieb, pričom cena za jednu noc v ňom začína pri 350£. Je teda aj najdrahším hotelom sveta. Na jeho otvorení sa zúčastnilo 2 500 VIP hostí. Vo Veľkej sále hotela im zaspievala Diana Ross a na námestí pred hotelom mala koncert Kelly Rowland.

Tento hotelový rezort zamestnáva 10 000 ľudí a ročne zarobí 48 miliónov libier. Už len vstup do kasína stojí takmer 50£ na deň. Ani táto cena však neodrádza návštevníkov. Už 2 mesiace pred oficiálnym otvorením hotela navštívilo kasíno v priemere 25 000 ľudí denne. Thomas Arashi, prezident rezortu už vtedy predpokladal, že po otvorení ich počet stúpne na 70 000.

5

6

8

9

 

 

(tento článok bol pôvodne publikovaný dňa 20.júna 2011 na našom starom webe – coolplaneta.com)
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať