Monsanto – portugalské mesto postavené medzi dvomi obrovskými balvanmi

0
Pridal 21. September 2013 admin , Články

Monsanto-Portugal1Čarovné mestečko Monsanto, staroveká osada osídlená v pohorí na portugalskom vidieku, sa pýši niekoľkými neuveriteľnými pohľadmi na Zemi. Zdobená črtami drobných uličiek domov postavených z kameňa a žuly osadených medzi obrovskými balvanmi vyzerá skutočne ako mestečko Bedrock v reálnom živote.

V roku 1938 bolo Monsanto nazvané „najportugalskejším mestom v Portugalsku“, čo znie čudne, vzhľadom na to, že väčšina budov v Portugalsku nie sú ako sendviče medzi dvomi balvanmi alebo nemajú nad sebou obrovské skaly. Ale jeho ocenené postavenie ako múzea pod holým nebom mu dovolilo, aby si udržalo vonkajší vzhľad počas mnohých rokov. Z dôvodu obmedzenia výstavby v oblasti sa vzhľad Monsanta nezmenil po stáročia a podarilo sa mu udržať si svoj originálny pôvab.

Aj keď väčšina stavieb v Monsante sú pre toto miesto unikátne, napríklad kvôli veľkým balvanom trčiacich z dverí a vedúc až do obývačky, malé mestečko nesie aj prvky portugalskej architektúry, ako domy a kostol postavené v štýle Manueline, a ďalšie ovplyvnené stredovekým románskym štýlom. Úzke uličky sú dostačujúce akurát pre prejdenie somárskeho záprahu derúceho sa 400 stôp do vrchu s prudkým stúpaním, na vrchole ktorého sú ruiny teplárskeho zámku.

Nachádza sa len 12 kilometrov od magistrátu Idaha-a-Nova a 160 kilometrov od španielskeho mesta Salamanca. Aj napriek tomu je problém dostať sa do Monsanta verejnou dopravou. Ale vzhľadom na unikátny pohľad, ktorý ponúka toto malé mestečko, určite stojí za to, keď sa vám tam s určitými problémami podarí aj dostať.

Monsanto-Portugal2

Monsanto-Portugal3

Monsanto-Portugal4

Monsanto-Portugal5
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať