Ľadový muž – „Tantric“ majster

0
Pridal 6. September 2013 admin , Články

1

Muž, ktorý sám seba nazýva „trantric“ majstrom, prelomil svoj vlastný svetový rekord, keď bol zatopený v ľade počas 72 minút. Wim Hof (48), stál v sobotu na Manhattane v priesvitnom kontajneri vyplnenom ľadom počas 1 hodiny a 12 minút. Hof povedal, že prežil vďaka kontrolovaniu teploty svojho tela pomocou „tantric“ meditácie. „Tantra“ je východná rituálna tradícia a meditácia vraví, že prinesie stúpencov bližšie k ich zvoleným božstvám.

Hofov výkon naštartoval náhly nápad, päťmesačnú sériu podujatí v New Yorku, ktorá zisťuje, ako umenie, hudba a meditácia ovplyvňujú mozog. V januári Hof bežal polmaratón (21km) cez severný polárny kruh vo Fínsku. Mal oblečené iba kraťasy a žiadne topánky. Teplota povrchu (snehu) bola 35 stupňov pod nulou. O niekoľko mesiacov sa pokúsi o niečo podobné na severnej strane Everestu. Expedícia vedená Dánom Wernerom de Jongom sa pokúsi získať niekoľko svetových rekordov pri pokusoch v lezení na časť Everestu, počas ktorého bude mať oblečené len kraťasy.
Nie je to bežný husársky kúsok. Hof má 9 svetových rekordov a mnoho rokov tvrdo trénoval, aby odolával chladu, rovnako ako niektoré opice v Tibete.

2

3

4

 
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať