Najmladšia osoba, ktorá porodila dieťa, mala len 5 rokov

0
Pridal 22. August 2013 admin , Články

Lina Medina sa narodila 27. septembra 1933 v Ticrapo v Peru. Vo veku 5 rokov ju jej mama Victoria odniesla do nemocnice, pretože sa jej zväčšoval žalúdok. Jej rodičia si spočiatku mysleli, že bola posadnutá diablom, ale keď ju doktor Geraldo Lozada vyšetril, zistil, že je 8 mesiacov tehotná. Mesiac a pol po jej diagnóze, 14. mája 1939, Lina porodila cisárskym rezom chlapčeka…

LinaMedina21Lina bola schopná otehotnieť v tak mladom veku kvôli zriedkavej poruche známej ako predčasná puberta, na základe skorého začiatku sexuálneho vývoja. Väčšine dievčat sa príznaky puberty ukazujú okolo 10 roku života, u väčšiny chlapcov je to vo veku 11-12 rokov. Ľudia s predčasnou pubertou sa do tohto štádia dostanú okolo veku 7 rokov. Podľa jej mamy bolo šokujúce, keď Lina začala mať menštruáciu vo veku 2,5 roka a jej prsia sa začali vyvíjať, keď mala 4 roky. Keď ju lekár vo veku 5 rokov vyšetril, zistil, že má už úplne vyvinuté dospelé sexuálne orgány.

Syn Liny Medinovej Gerardo, bol pomenovaný po jej doktorovi a vyrastal v presvedčení, že Lina je jeho sestra. Myslel si to až do veku 10 rokov, keď sa dozvedel, kto je jeho skutočná mama. Zomrel v roku 1979 vo veku 40 rokov na chorobu kostnej drene. Lina nikdy neodhalila, kto bol otcom dieťaťa a ani okolnosti otehotnenia. Podľa článku napísaného Luisom Leonom z Associated Press z roku 1955, kde sa znovu zaoberali prípadom, takéto prípady nie sú ojedinelé u Indiánoch žijúcich v dedinách v pohorí Ánd, z akej pochádzala aj Lina. Tam sa často konajú festivaly a oslavy, ktoré končia orgiami.

Kým toto je ťažko niečo, v čom by niekto chcel držať prvenstvo, z mnohých dôvodov Lina pravdepodobne tak skoro o tento rekord nepríde. Takže na teraz je aktuálny rekord najmladšieho človeka, ktorý porodil dieťa stanovený na 5 rokov, 7 mesiacov a 17 dní. Čo znamená, že pravdepodobne bola oplodnená mesiac či dva pred svojimi piatimi narodeninami.

Lina_Medina
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať