Návrhár postavil funkčný zvukový systém z 5.000 recyklovaných plechoviek od piva

0
Pridal 12. December 2011 admin , Články

system1

Japonský návrhár Yuri Suzuki spolupracoval s Mathewom Kneebonom na vytvorení neuveriteľného zvukového systému z plechoviek od piva pre Red Stripe projekt „Urob niečo z ničoho.“

Suzuki a Kneebone poverení spoločnosťou Red Stripe, ktorá je najobľúbenejším pivom na Jamajke, aby využili svoje talenty a vytvorili dielo, ktoré odzrkadľuje jamajskú DIY kultúru. Títo dvaja prišli so zvukovým systémom inšpirovaným vysoko basovými zvukovými systémami, ktorý uviedli po prvykrát v Kingstone a dnes vytvára rytmus i na jamajskom pouličnom živote. Pretože sa nemohli pustiť do použitia drahých materiálov potrebných pre vybudovanie zvukových systémov, jamajské reggae skupiny museli často improvizovať a robiť ich z odpadu, pričom používali všetky druhy materiálov, ktoré sa často ako komponenty pre takéto systémy nepoužívajú. Toto inšpirovalo umelecké duo na vytvorenie ich vlastného DIY zvukového systému z recyklovaných plechoviek piva Red Stripe.

Väčšina z 5 000 cínových plechoviek použitých pre projekt bolo pozbieraných z tohtoročného karnevalu v Notting Hill. Posledný kúsok, ktorý meria 2,5 metra na výšku a 2,5 metra po uhlopriečke, má reproduktory ukryté vo vnútri plechoviek rovnako ako aj mikrofón. Jamajský spevák a textár Gappy Ranks testoval DIY plechovkový zvukový systém a bol ohromený kvalitou zvuku a konštrukciou hudobnej štruktúry.

system2
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať