Čínska Matka Tereza si adoptovala 80 detí počas 22 rokov

0
Pridal 1. December 2011 admin , Články

V dedine Yaopu, provincia Shanxi, je Li Yanping známa ako súkromný sirotinec, pretože si vzala do starostlivosti 80 opustených detí počas 22 rokov…

cinska_matkatereza1

49 ročná Li Yanping žije v skromnom vidieckom domčeku o rozlohe 40m2 a sotva vyžije zo skromného príjmu. Ale to ju nezastavilo, aby si vzala do opatery tucet opustených detí, väčšina ktorých je mentálne alebo fyzicky hendikepovaná. Narodila sa v roku 1964 v dedinke Mu. Li sa vydala, keď mala 21 a čoskoro sa jej narodilo prvé dieťa. Jej príbeh modernej Matky Terezy sa začal v roku 1989, krátko po tom, čo sa jej narodilo vlastné dieťa a jej manžel našiel opustené batoľa pred ich dverami. Keď ho pozorne prezreli, tak zistili, že má deformácie, ale aj napriek tomu ho vzali dnu, nakŕmili a starali sa o neho aj napriek ich zlej finančnej situácii. Ale mohli sa starať iba o dve bábätká, nakoľko nemali veľa peňazí na mlieko. Keď sa im minuli, rozhodli sa dať ich vlastného zdravého syna na adopciu. Usúdili, že zdravé dieťa si skôr niekto adoptuje, ináč by postihnuté dieťa nemalo šancu na prežitie.

Našli sa však aj takí, čo kritizovali Li Yanpingine rozhodnutie, ale väčšina ju obdivovala za jej láskavosť a obetavosť. Od tohto momentu našla ona a jej manžel dosť opustených detí pred ich dverami a vždy si ich vzali, aj keď mali toho málo sami pre seba. Pred siedmimi rokmi utŕžila Li obrovskú ranu, keď jej muž zomrel a ponechal ju samú starať sa o 13 detí. Boli na ňu odkázané, aby ich kŕmila, kúpala a tiež nosila na toaletu. Časy predtým boli ťažké, ale teraz len s polovicou príjmu sa to stalo ešte nemožnejšie pre túto hrdinskú matku.

Ešte stále sa nevzdáva svojich detí a s pomocou ostatných dedinčanov a sporadických príspevkov od čínskej vlády zvláda zlepšovať situáciu pre jej adoptované deti.

V priebehu 22 rokov odkedy našla prvé dieťa pred dverami, Li Yanping sa starala o 80 detí, z ktorých 13 ešte dodnes žije s ňou. Najcennejšími vecami v jej skromnom dome sú televízor s uhlopriečkou 72cm a chladnička, pričom mesačne utratí iba 20 yuanov (cca 3 doláre) na jedlo. Ale snaží sa podporovať svoje deti a vraví, že obetuje čokoľvek, aby im dopomohla na vysokú školu alebo na doktorandské štúdium. Dve jej fyzicky zdravé deti toho času navštevujú strednú školu.

cinska_matkatereza2

cinska_matkatereza3
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať