Mobil z 18-karátového zlata nemá internet ani e-mail!

0
Pridal 14. November 2011 admin , Články

mobil_zlato1

Je to jeden z najdrahších mobilných telefónov na svete a nevie dokonca ani len stiahnuť e-mail. Napriek tomu sa nedá očakávať, že 18-karátový mobil bude lacný…

Bol navrhnutý Copenhagenskou firmou Aesir a cena tohto telefónu je neuveriteľných 42 000 eur (cca 60 000 dolárov) aj napriek tomu, že sa nepýši technologickými novinkami ako prístup na mobilný internet alebo email. Namiesto toho jeho modernými vlastnosťami sú rýchla voľba, vstavaná kalkulačka a pripojenie cez bluetooth.

Avšak dizajnér tohto mobilu prehlasuje, že má niekoľko zdokonalených vlastností. V časoch, keď si výrobcovia nemyslia, že mobily sú len na telefonovanie, dizajnér tohto sa chce zamerať práve len na hlas, jasnosť a jednoduchosť. Hlavnou zásadou je dôraz kladený na funkčnosť, hmatateľnosť a užívateľský komfort. Tento model je zástancom myšlienky zručnosti v čase posadnutom vývojom, keď vec vyprodukovaná pred rokom je už zastaraná. Miesto toho u tohto mobilu je ponúkaná kvalita a dlhšia trvácnosť.

Na druhej strane má malý výkon kvôli jeho batérii s výdržou 5 hodín. Na porovnanie, iPhone vie dosiahnuť až 11 hodín pracovnej činnosti a Droid, od Motoroly, dokonca až 14 hodín.

Model z 18-karátového zlata, ktorých sa dovedna predalo zatiaľ len 25 kusov, nie je jediná verzia takéhoto mobilu. Pre menších boháčov je tu aj verzia z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele, ktorý stojí „len“ 10 500 dolárov.

Predsa len je to najdrahší mobil na svete. V cene mu môže konkurovať Goldstriker iPhone 3GS Supreme, ktorý sa pýši, že je celý pokrytý 22-karátovým zlatom a hlavné tlačidlo má pokryté 7,1-karátovým diamantom. Stojí zhruba 3,2 milióna dolárov.


mobil_zlato2

mobil_zlato3

 
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať