Jediný kostolík pre psov na svete čelí zatvoreniu

0
Pridal 25. November 2011 admin , Články

Bol vytvorený umelcom Stephenom Huneckom ako miesto, kde ľudia všetkých náboženstiev môžu oslavovať duševné spojenie, ktoré majú so svojimi psami. Slávny kostolík pre psov vo Vermonte je teraz ohrozený, že ho zatvoria kvôli neplateniu  daní z nehnuteľnosti.

Stephen Huneck miloval psov odkedy si pamätá, ale vyrastal v rodine so siedmimi deťmi, takže si v tej dobe nemohol dovoliť žiadneho. Všetko sa zmenilo, keď vyrástol a špeciálne spojenie medzi nim a jeho psami nebolo nikdy silnejšie, ako keď sa vrátil z nemocnice po dvoch mesiacoch v kóme, lebo mal vážny úraz pred 14 rokmi. Jeho štvornohý priatelia stáli na jeho strane, keď sa začal znovu učiť chodiť. Mohol ísť do lesa na prechádzku  a psy išli 2 stopy pred ním, aby ich nasledoval. Psie správanie počas tejto doby ho donútilo sa hýbať a a cítil sa, ako by bol v opatere božích pomocníkov. Stephen úprimne veril, že psy nás ľudí robia lepšími a že nás môžu naučiť viac milovať ako v akomkoľvek inom vzťahu.

V roku 2000 Stephen Huneck a jeho žena Gwen otvorili kostolík pre psov – špeciálny kostol, kde sa oslavuje špeciálny vzťah medzi človekom a psom – v St. Johnsbury vo Vermonte a ľudia z celého sveta začali putovať na 150 akrový pozemok známy ako Psie pohorie. Vodili svojich psov na zelené polia v okolí kostolíka a vzdali hold strateným psom zaslaním tisícok kondolencií (fotografií a poznámok) na stene kostolíka. Psie pohorie a kostolík pre psov boli vždy podniky bez zárobku a Stephenov jediný príjem pochádzal z predaja umeleckých diel inšpirovaných psami. Avšak keď prišla kríza v roku 2008, podnikanie zatrpklo a nebol viac schopný platiť  daň z nehnuteľnosti. Potom Stehpen Huneck pred dvomi rokmi zomrel a Gwen bojovala, aby udržala kostolík pre psov v prevádzke.

dog-chapel

dog-chapel2

dog-chapel3
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať