Michael Jackson – Čo ste o ňom (ne)vedeli

0
Pridal 31. October 2010 admin , Články

Smrť kráľa popu určite šokovala každého možno aj vás. Avšak až po jeho smrti vychádzajú na povrch veci, o ktorých sa za jeho života tak často nediskutovalo. Pozrime sa teda na zopár faktov z jeho života.

michael-jackson2
1.) Jacksonov megahit z roku 1987 mal byť pôvodne duet s popovou hviezdou 80. rokov Princeom. Keďže Princ ponuku na duet odmietol média ich začali opisovať ako najväčších rivalov. Potom sa však Princ pre média vyjadril: “Bude to hit aj bezo mňa.” A mal pravdu.

2.) Jeden z najslávnejšich MJ-ových tanečných kreáciách bol nepochybne jeho sklon v klipe Smooth Criminal. Nebolo to tým, žeby mal tak ohybné nohy, ale používal antigravitačne topánky, ktoré si dal aj patentovať. Bez nich by nebolo možné urobiť tento kúsok.

3.) Kráľ popu mal skúsenosti aj s filmami. Medzi ne patria snímky ako The Wiz (1978), Moonwalker (1988). V roku 1999 dostal ponuku zahrať si hlavnú rolu v životopisnom filme o spisovateľovi Edgarovi Allanovi Poeovi. Tento projekt sa ale neuskutočnil.

michael-jackson3

4.) Micheal Jackson ako herec veľmi túžil po oskarovi. Keďže ho ale nezískal, nič mu nebránilo v tom, aby si ho nekúpil. V roku 1999 zaplatil na aukcii 1,4 milióna dolárov za sošku, ktorú dostala snímka Odviate vetrom. Podľa Jacksonovho hovorcu to bola jeho celoživotná túžba.

5.) Mnohí si mysleli, že Jacksonovo obľúbené domáce zvieratko je šimpanz Bubbles. Pravda je taká, že Bubbles posledné štyri roky žije v centre pre opice na Floride.
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať