10 najkrajších ostrovov na svete

0
Pridal 30. June 2010 admin , Články

Dnes Vám prinášame prvý článok od nášho nového redaktora menom Matt s názvom 10 Najkrajších ostrovov na svete.

1. Ko Phi Phi

ostrov1

Jedná sa o thajský ostrov, ktorý určite nadchne každého milovníka potápania. Na tomto ostrove sa natáčal i film “The beach” s Leonardom Di Capriom.

2. Molokai

ostrov2

Jeden z amerických ostrovov súostrovia Hawai. Jedná sa o piaty najväčší ostrov v oblasti. Na jeho južnom pobreží sa rozkladá najväčší koralový útes USA, ktorý meria 40 km.

3. Lofoty

ostrov3

Nórske súostrovie, ktoré sa rozkladá 100 – 300 km severne od severného polárneho kruhu. Ostrov ponúka po celý rok relatívne mierne podnebie. Je tu nádherná príroda a vikingské pamiatky. Na jednom mieste tu nájdete všetky krásy Nórska: štíty hôr rastúce priamo z morskej hladiny až do výšky jedného kilometra, malebné rybárske dedinky s načerveno natretými drevenými domčekmi, farebné bárky idylicky sa pohojdávajúce v pokojných zátokách a exotika v podobe bielych arktických pláží.

4. Lombok

ostrov4

Indonézsky ostrov s rozlohou 80 x 70 km s nedotknutou tropickou vegetáciou, sopkou Gunung Rinjani, 3726 m, mahagónovými lesmi, banánovými a kokosovými plantážami a rozľahlými plážami.

5. Puthoo Šan

Čínsky ostrov, kde sa nachádza jedna zo štyroch posvätných budhistických hôr v Číne. Ostrov je známy svojou duchovnou atmosférou a nádhernou krajinou.

6. Kangaroo Island

ostrov6

Tretí najväčší austrálsky ostrov. Je ojedinelý tým, že prakticky zostal nedotknutý ľudskou rukou. Nájsť tú môžete najstaršie druhy rastlín a živočíchov na celom svete. Je akoby ukážkou raja. Pri objavovaní krás oslovia človeka nádherné útesy a dlhé, nekonečné piesčité pláže lemované priezračným modrým oceánom. Možno tam stretnúť klokany aj tulene vyhrievajúce na pláži a šmýkajúce sa po piesčitom kopci.

7. Bora Bora

ostrov7

 

Jeden z ostrovov Sociálne ostrovov, ktorý patrí Francúzskej Polynézii. Ostrov ponúka nádherné pláže a azúrové modré more. Tento ostrov je vulkanického pôvodu a v miestnom jazyku znamená “prvorodený”. Bora Bora je vďaka jednej z najkrajších lagún na sveta nazývaná “perlou Polynézie”. Ostrov je obklopený ďalšími koralovými ostrovmi a koralovými útesmi, ktoré uzatvárajú lagúnu s jasne tyrkysovou vodou. V roku 2007 na ostrove žilo okolo 8800 obyvateľov.

8. Ventotene

ostrov81

Taliansky ostrov, kde sa zastavil čas. Ostrov má vďaka tomu svoje kúzlo.

9. Ostrov Mozambik

ostrov9

Nachádza sa v severnej časti Mozambiku. Je známy vďaka svojim pamiatkam a opevnenému mestu rovnakého mesta – Island of Mozambique, ktoré je vďaka svojim pamiatkam od roku 1991 zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Je to tiché miesto zo zachovalou koloniálnou atmosférou a rušnou rybárskou dedinou.

10. San Blas

ostrov10

Panamské ostrovy, ktoré sa skladajú z 365 koralových útesov, z ktorých obývaných je len 60. Mimo krásnej prírody majú ostrovy bohatú históriu a kultúrne tradície.
Komentáre

komentárov


0 KomentárovPridajte komentár ako prvý!


Odpovedať