Prečo sa svadobná obrúčka nosí na 4. prste?

5
Pridal 26. February 2010 admin , Články

obruckaVčera mi prišiel anglický mail s veľmi peknou odpoveďou na otázku, prečo sa dáva svadobný obrúčka na 4. prst v poradí.  Prečítajte si toto skvelé vysvetlenie vytvorené Číňanmi…

1.prst (palec) predstavuje vašich: rodičov

2. prst (ukazovák) predstavuje vašich: súrodencov

3. prst (prostredník) predstavuje: seba samého

4. prst (prstenník) predstavuje vášho: životného partnera

5. prst (malíček) prestavuje vaše: deti

 

Najprv otvorte vaše dlane a dajte si ich proti sebe. Potom zohnite prostredníky na obidvoch rukách a nechajte ich stále spojené. Ostatné 3 prsty + palec nechajte vystreté a stále oproti sebe. Tak, ako vidíte hore vpravo na obrázku.

Teraz sa pokúste rozdeliť palce od seba (reprezentujúce rodičov). Roztvoria sa, pretože vaši rodičia nie sú predurčení žiť s vami večne. Skôr či neskôr vás opustia, poprípade vy ich.

Spojte palce späť ako predtým a teraz rozdeľte vaše ukazováky (reprezentujúce súrodencov). Taktiež sa roztvoria, lebo bratia a sestry si založia vlatné rodiny a budú žiť svoje rozdielne životy.

Teraz dajte opäť dokopy ukazováky a oddeľte malíčeky (reprezentujúce vaše deti). Rovnako ako predošlé dve pôjdu otvoriť, pretože vaše deti sa neskôr vydajú/oženia a tým pádom aj osamostatnia.

Nakoniec spojte aj malíčeky a skúste ešte oddeliť prstenníky (reprezentujúce vášho životného partnera). Budete prekvapení, keď zistíte , že to v skutočnosti nejde.

Pretože muž a žena majú ostať do konca života spolu – v ľahkých, ale aj ťažkých chvíľach…

No nie je to úžasné vysvetlenie?

obrucka2
Komentáre

komentárov


5 Komentárov


  1.  
    Anonymous

    ide to roztvorit v pohode tak na 1,5-2cm…
  2.  
    Oliver

    Prsteník a malíček majú spoločnú jednu šľachu, preto sa nedá rozpojiť prsteník lebo nemá vlastnú šľachu. Na ľavej ruke prsteníka sa nosí obrúča pretože ako do jediného prsta vedie tepna priamo zo srdca.

Odpovedať